Půjčit si jednou potřebuje opravdu každý. Každý z nás se může dostat do nepříjemné situace, kdy se mu přeruší pravidelný příjem, a najednou není na splácení běžných poplatků. Půjčit si je tedy mnohdy vážně nutností a dnes už to není nic neobvyklého.

Jelikož jsou dnes půjčky tak snadno dosažitelné, lidé si skutečně půjčují i na hlouposti, což je samozřejmě špatně. Půjčky by tu měly být jenom tehdy, kdy je vážně potřebujeme. Navíc jestli potřebujeme půjčit „pouze“ několik desítek tisíc korun, zvážit bychom měli nebankovní půjčky.

Nebankovní půjčky jsou dneska poměrně oblíbené, a to hlavně proto, že žádosti o půjčku jsou zde schválené během několika minut. Peníze dojdou do dalších několika minut (do půl hodiny je tedy celý proces s půjčováním peněz za námi). Kromě toho jsou nebankovní půjčky často bez ručitele a bez záruky, mnohdy dokonce nemusíme sdělovat, na co potřebujeme půjčit tolik peněz.

Ovšem i kolem nebankovních půjček se motá celá řada otázek, na které ještě doposud nikdo nezodpověděl. Pojďme si proto říct, co je třeba o nebankovních půjčkách vědět.

1) Je možnost mít více půjček najednou?

Mnoho lidí se při žádosti o půjčku ptá, zdali je možné si půjčit více půjček najednou. Pojďme si proto říct, jak je to u většiny nebankovních půjček. U většiny nebankovních půjček je možné mít pouze jeden jediný aktivní a schválený úvěr u jedné společnosti. Jakmile se splatí, budete si moct půjčit znovu. Půjčky od různých společností se však mohou křížit.

2) Co potřebuju mít s sebou?

Pokud si jdete půjčku brát, pak byste měli mít vědět, co si s sebou všechno musíte vzít. S sebou je nutné vzít si oboustrannou kopii občanského průkazu (občanský průkaz vám však rádi okopírují i na patřičné pobočce nebankovní instituce), dále je nutné mít s sebou mobilní telefon, je třeba znát taky účet, na který chcete peníze poslat a samozřejmě musíte následně doložit příjem peněz na váš účet.

3) Když si půjčím, můžu poté splatit částku dříve?

Mnozí lidé se taky ptají, jestli je možné následně splatit půjčku předčasně. Přece jenom když už máme půjčku na krku, chceme ji mít taky rychle z krku, proto je třeba vědět, jestli můžeme půjčku splatit dříve. U většiny nebankovních půjček je to samozřejmost – ale musíte splňovat všeobecné obchodní podmínky.