Fotopasti jsou stále se rozšiřujícím systémem monitoringu zvolené oblasti. Jejich původní záměr byla především služba myslivcům a ochráncům přírody, kteří s nimi mohli pozorovat zvěř v lese tak, aniž by jí plašili a to i z malé vzdálenosti.

Ovšem Fotopasti si velmi rychle našly cestu i do dalších sektorů, a to především do sektoru zařízení vhodných pro ochranu majetku. Jedná se totiž o velice efektivní a přitom jednoduchý způsob, jak svůj majetek efektivně ochránit. Fotopast je tak vhodná pro majitelé pozemků, či objektů, které chtějí hlídat naprosto diskrétním způsobem.

Utajený monitoring

Standardní bezpečnostní kamery jsou zcela jistě kvalitní, ovšem mají jednu velkou nevýhodu a tou je jejich nápadnost. Velký bílý tubus prostě jen tak neukryjete a zloději se jim mohou velice snadno vyhnout, popřípadě je zlikvidovat tak, že nejsou vůbec na záznamu zachyceni. Ovšem u fotopasti toto není vůbec možné.

Fotopast těží především z toho, že vypadá tak, jako by byla součástí přírody, do které jí vsadíte. Kamufláž společně s malými rozměry z ní dělají téměř nepostřehnutelný předmět v prostoru. Zloděj tak v podstatě vůbec netuší, že jej fotopast snímá a nahrává usvědčující materiál. Díky němu je pak usvědčení zločince či dokazování škod u pojišťovny daleko, více jednodušší.

Navíc pokud porovnáte ceny klasického zabezpečovacího zařízení a cenu fotopasti, jistě velmi rychle pochopíte, kde tkví její další obrovská výhoda. Oproti klasickým zabezpečovacím systémům je její cena téměř třetinová a navíc je u ní riziko poškození pachatelem minimální.

Vyberte tu správnou

Pokud si budete fotopast vybírat, určitě se nemusíte řídit pravidlem, že s cenou roste funkčnost a kvalita. Vybírejte jí vždy podle toho, kam budete fotopast umísťovat, zda bude vystavena nepříznivý podmínkám, popřípadě jak by měla být zabarvena, aby byla nepostřehnutelná. Investujte především do obalu fotopasti a dbejte na to, aby fotopast poskytovala dostatečně kvalitní rozlišení obrazu.