Policejní hlídka našla na ulici ležícího muže. Ležel tu jako mrtvý, ovšem ve skutečnosti mrtvý naštěstí nebyl. Bylo pouze ve stavu, kdy nebyl schopen vypovídat. Jediné slovo, které z něho dostali bezprostředně na místě, bylo „přepadení“.

Přepadený byl odvezen pochopitelně do nemocnice. Protože kam jinam vézt někoho, kdo se jeví více mrtvým nežli živým?
Zároveň však začala i rozsáhlá policejní akce. Protože jakkoliv nešlo v případě místa nálezu nebožáka o místo nějak luxusní, přece jen šlo o solidní čtvrť, kde se přepadení neodehrávají a kde ani daleko méně nebezpečná forma kriminality rozhodně není na denním pořádku. Poklidná městská čtvrť, kde se sice občas popralo pár opilců a tu a tam se něco ztratilo, kde však ale jinak až do dnešního dne bylo naprosto bezpečno. A najednou bác! Přepadení! Ba dokonce přepadení, po němž zůstala bezvládná oběť na chodníku.
Policie pročesala vcelku rozlehlé okolí, bylo posbíráno nesčetně stop, zajištěno cokoliv, co jen trochu připomínalo možný důkaz. Vyslechnuti byli všichni, kdo v okolí místa činu byli, rozjelo se hledání případných svědků, kteří se tu mohli vyskytnout v předpokládané době činu, bylo sepsáno požehnaně protokolů, nakresleno několik policejních portrétů neznámých osob, jež se zde podle svědků nacházely a mohly by případně vnést do případu jasno. Prozkoumáno bylo i několik nahrávek průmyslových kamer z nedaleké továrny a hlídky zašly i do několika restaurací v okolí, aby se pozeptaly, nevyskytoval-li se tu v inkriminované době nějaký podezřelý element.
Jen výpověď postiženého dosud chyběla. Protože tento spočíval na nemocničním lůžku, nenabývaje dosud vědomí. Jak vážné to s ním mohlo být!
Policejní razie probíhala v celé čtvrti po celičký den. Skončila teprve v podvečer, kdy oběť konečně nabyla jakž takž vědomí a mohla vypovídat. Nebožák měl sice vážný výpadek paměti, ovšem přesto byla jeho výpověď nakonec zásadní.
Na základě jeho výpovědi mohlo být vyšetřování zdárně uzavřeno. Viník byl odhalen a všichni v celém okolí si mohli oddechnout. Protože místo se díky zdárnému vyšetření případu stalo opět bezpečným, hrůzu nenahánějícím.
Přepadený totiž viníka bez zaváhání identifikoval.
Přepadla jej totiž… ukrutná žízeň. Žízeň, kterou v místním lokále hasil až do dosažení stavu totální opilosti.

Sdílejte
Předchozí článekNad 50 let
Další článekJak jsem hubnul