Geocaching je zábava pro lidi v každém věku
Tento intelektuální druh zábavy zabaví mladého člověka, ale i novopečenou babičku a staršího dědečka. Prostě a jednoduše, věk roli nehraje. Možná i z toho důvodu stoupá popularita hledání „kešek“, jakožto ukrytých pokladů, které se dají i vyměňovat.
Zpět však k tomu, oč tu vlastně jde a co k tomu potřebujete.
Spojení sportu, turistiky a techniky
Kdo chce najít ukrytý poklad, neodmyslitelně k tomu patří i vybavení. K vyhledání kešky totiž budete mít jen souřadnice a ty jaksi nerozšifrujete, pokud nevlastníte GPS zařízení. Kam vás souřadnice zavedou, uvidíte sami, to je na tom to nejlepší a vlastně také lákavé a dobrodružné. Kešky jsou ukryty na krásných místech, kde je pěkná scenérie a plno přírodních úkazů.
Vše má svá pravidla, takže se musíte naučit aspoň základ
Keška obsahuje listing, což je popis keše se seznamem logů (zápisy navštívených lidí při hledání keše). Pokud někdo tápe a neví, není nic jednoduššího, než informace najít v průvodci nebo jinde na internetu. Je skutečně velké množství zdrojů, odkud načerpáte spoustu vědomostí. Ty jen aplikujete do praxe a je to. Třeba jednou zvládnete vymyslet vlastní kešku. Polohu kešky můžete vyhledat i na mapě. A co se týče obsahu – ten je také velmi zajímavý.
Člověk hledající vaší kešku vás vždy obohatí
I když si nějakou věc z kešky odnese, podmínkou je nahrazení věcí plnohodnotnou, ne-li cenově vyšší. Je tedy už možná předem jasné, že se tu dá najít od malých postaviček z Kinder vajíčka i velmi netradiční exponáty, např. mince, odznáčky a psí známky. Zrovna k té psí známce je dost otázek, ale jde v podstatě o identifikační štítek – ten slouží ke sledování pohybu. Není možné si ho z kešky odnést, je putovní a koluje z cache do cache. Může být u někoho maximálně 14 dní, než vyprodukuje další nápad, kde umístit novou kešku.