Jižní Čechy nejsou jen krajina rybníků


Pokud nevíte, kam na výlet, vydejte se do jižních Čech. Nabízejí nejen rybníkářskou oblast, ale i nádhernou dominantu tohoto kraje – novogotický Zámek Hluboká.

Zámek Hluboká

Zámek vznikl, v polovině 13. století, jako strážný hrad a jako královský majetek byl často dáván do zástavy. V roce 1661 jej získal rod Schwarzenbergů, který zde pobýval až do roku 1939.

Zámek v současné době nabízí svým návštěvníkům 6 prohlídkových okruhů:

  • Reprezentační pokoje – tato trasa zahrnuje prohlídku ranního salonu, kde se nachází nejcennější nábytek, kuřáckého salónu, čítárny, malé a velké jídelny, knihovny a osobních pokojů kněžny Eleonory. Najdeme zde i nádhernou expozici zbraní
  • Hostinské pokoje – V tomto okruhu se nacházejí tři apartmány a některé pokoje v 2. patře. Součástí této části prohlídky je i Stříbrnice, v níž si můžete prohlédnout unikátní sbírku stříbra.
  • Kuchyně – Zde máte možnost prohlédnout si vybavení kuchyně panského domu. Je rozdělena na několik částí, které jsou zaměřené na různé zpracování pokrmů (studená či teplá kuchyně nebo cukrárna)
  • Věž – Tato prohlídka nabízí zajímavý pohled na okolní krajinu.
  • Soukromé apartmány – Prohlídka těchto pokojů vám přiblíží život majitelů do poloviny 19. století. Cestou projdete loveckou jídelnou, pracovnou, mramorovým sálem, ložnicí. Prohlédnout si také budete moci původní sanitární vybavení WC a koupelny.
  • Zimní prohlídková trasa – Nabízí prohlídku především větší část přízemí, kde se nacházely soukromé apartmány posledních čtyř generací majitelů panství.

ZOO Hluboká nad Vltavou

Děti občas neví, kam vyrazit. Dopřejte jim návštěvu zoologické zahrady, která se v Hluboké nad Vltavou také nachází.

ZOO nabízí, kromě prohlídky zvířat, i celou řadu dalších aktivit.

Krmení zvířat

Při této činnosti se děti dozvědí, co se nachází v jídelníčku některých zvířat. Krmení probíhá v pravidelných časech a u vybraných zvířat – medvěd hnědý a malé šelmy.

Večerní komentované prohlídky

Ty rozšíří možnosti během letních měsíců. Návštěvníkům je umožněna prohlídka zahrady po návštěvních hodinách a po setmění. Spatří tak některé druhy zvířat, které jsou aktivní pouze v nočních hodinách. Noční prohlídky jsou nezapomenutelným zážitkem nejen pro děti.

Zábavné víkendy pro děti

Kromě pozorování zvířat je pro děti během víkendu připravená i cela řada soutěží a drobných odměn.