Zakládáme si vlastní dílnu: Jak na to?
Mít svou vlastní dílnu je obrovským přínosem, pokud máte dům s větší zahradou a dokáže vás nadchnout každá ukázka kutilského umění. Jak na takovou dílnu si dnes povíme.
Když je dílna nezbytná
Pokud máte i vy sem tam chuť něco zajímavého vytvořit, popřípadě máte dům, o který se musíte neustále starat a pořád něco opravovat, pak je dílna naprosto nezbytnou součástí vašeho bydlení. Pří zařizování dílny je nejdříve nutné vybrat místo, kde takovou dílnu zřídíte.
Jelikož je dílna místem hlučným, je nejlepší je zcela oddělit od domu a zřídit jí například v garáži pokud vám to místo dovolí, ve stodole, pokud je součástí vašeho pozemku, popřípadě si dílnu budete muset vybudovat novou. Prostoru k tomu zase tolik nebudete potřebovat, protože dílnou se dá nazývat i obyčejný ponk se svěrákem a nástěnka se zavěšeným nářadím. Důležité je ovšem vědět na jakých projektech budete pracovat a podle toho velikost dílny přizpůsobit.
Co bychom měli v dílně mít vždy po ruce?
Dílnu můžete vybavit celou řadou nářadí. Nejlepší je samozřejmě nakoupit nové kvalitní nářadí, zejména pak elektronářadí jako je aku vrtačka, okružní pila a další. Ovšem nikdy není na škodu podívat se, jestli někdo neruší nějakou starší dílnu a nakoupit třeba jen část jejího vybavení, zejména staré a poctivé ruční nářadí je dnes již prostě nenahraditelnou věcí. Při výběru nového nářadí se vyplatí sáhnout po značce, která je spojena se spolehlivostí a kvalitou, patří sem například Stanley Fatmax.
V létě i v zimě
Co je u dílny také velmi důležité je to, zda v ní budete pracovat také v zimě. Pak je totiž potřeba řešit také celé zateplení celé dílny a způsob jejího vytápění. Pokud vidíte v zimních měsících dílnu jako jedinečný způsob kde trávit dlouhé večery, pak rozhodně tento způsob relaxace doporučujeme.
Rozhodně se však do stavby či vybavení dílny pusťte. Člověk je od přírody tvor velice tvořivý a i přesto, že vás nějaké kutění momentálně vůbec neoslovuje, jedná se o věc, do které se velmi rychle zamilujete.