Hledání práce se nedaří? Zjistěte, co děláte špatně


Opět vám přišel dopis nebo email, že vás neberou? Nedaří se vám najít práci nebo nejste spokojení s prací, kterou aktuálně vykonáváte? Práci dnes hledá velké množství lidí a mnoho z nich dělá zbytečné chyby, kvůli kterým se jejich šance zbytečně snižují. Jaké chyby to jsou?

Chyby při hledání zaměstnání

V první řadě je potřeba mít dobře sepsaný životopis. Dnes existuje na internetu mnoho vzorů nebo si ho dokonce můžete nechat zpracovat. Profesionálně vypadající životopis dokáže potenciálního zaměstnavatele mnohem více oslovit než nevzhledný narychlo sepsaný životopis ve wordu. Preferujte formát PDF. Nezapomeňte do životopisu napsat co nejvíce údajů, zkušenosti a znalostí, abyste zaměstnavatele přesvědčili, že jste vhodnými kandidáty. Dobré je přidat i recenze a hodnocení od svých předchozích zaměstnavatelů.

Vhodné je také mít zpracovaný kvalitní motivační dopis. Ten má často stejně velkou váhu jako samotný životopis. Nemusíte pro každého zaměstnavatele mít sepsaný takový dopis zvlášť, udělejte si vzor, který si budete podle potřeby upravovat.

Kde zaměstnání hledat?

Žijeme v době internetu a neexistuje lepší místo pro hledání zaměstnání než právě internet. Pro hledání si vyberte hned několik velkých pracovních portálů jako je portál 123jobs.cz nebo Personalistka.cz

i vyhledávačů práce Jobsi.cz, které budete pravidelně sledovat. Seznam důležitých pracovních portálů najdete na stránkách společnosti 123jobsmedia.cz. Je důležité, abyste nabídky pravidelně sledovali a aktivně na ně reagovali. Udělejte z toho rutinu a každý den si vymezte čas, kdy budete práci intenzivně hledat. Pokud se vám nebude zpočátku dařit, neházejte ručník do ringu, s čím větším nasazením se do hledání práce pustíte, tím dříve vhodnou pozici najdete. Nenechte se odradit vyššími požadavky ze strany zaměstnavatelů, často je uvádí, aby získali co nejvíce vzdělané a kvalifikované zaměstnance, ale vždy můžete zkusit štěstí i u takových nabídek a třeba vám vyjdou. Někteří najdou práci do několika týdnů, někteří do několika měsíců. Možná se budete divit, když vám najednou vyjde hned větší množství pozic, bude to pro vás příležitost vybrat si tu lukrativnější.