Soused si přivstal, aby nastartoval sekačku už v 7 ráno? Možná, že bydlíte naproti hospodě, kde je rámus dlouho do noci. Ať už je zdroj hluku jakýkoliv, pokud narušuje vaši pohodu nebo kvůli němu nemůžete spát, je vhodné takovou situaci řešit. Nemusíte se uchylovat k extrémním řešením, nejlépe vám pomůže účinné odhlučnění. Pokud si myslíte, že se jedná o rekonstrukci za stovky tisíc, jste na omylu. Odhlučnění je poměrně levný a nenáročný zásah, který zvládnete svépomocí a konečně si odpočinete od nepříjemného hluku.

Jak se odhlučnění realizuje?

Používají se k němu akustické materiály, které jsou specifické vysokou hustotou. Zvuk dokáží zcela pohltit, aby se nešířil dále, nebo ho utlumí natolik, aby byl snesitelný. Pokud se pro odhlučnění rozhodnete, je třeba ho nakoupit na správném místě a nejlepší poměr ceny a kvality vám nabídne prodejna na Akusticka-pena.cz.

Pořídíte zde potřebné materiály pro odhlučnění jakékoliv části místnosti. Možná řešíte odhlučnění dveří. Ne každý má dveře, které nepropustí hluk a než abyste si kupovali nějaký drahý model, můžete si raději koupit lisovanou akustickou desku, kterou na dveře aplikujete. Společně s izolační páskou na futrech vznikne kvalitní zvuková izolace, která přes dveře hluk nepustí. Samotný web je i plný návodů, mnoho jich najdete i na Youtube, jako třeba návod na odhlučnění stěny, viz:

Často je problematický hluk od podlahy. Odhlučnění podlahy může vše vyřešit. Lisovaná akustická pěna se umístí pod podlahovou krytinu nebo do konstrukce podlahy a zamezí se tak přenosu hluku. V eshopu naleznete všechny potřebné materiály za skvělé ceny a také se vám zde nabízí kompletní informace, které potřebujete o odhlučnění vědět. Hluk už vám nemusí kazit život, odhlučnění je minimální investicí do vašeho klidu. Mnoho lidí má díky odhlučnění spokojené bydlení a vy se k nim můžete přidat.