Betonové ploty dokonale padnou ke každému domu


Od oplocení pozemku u rodinného domu každý majitel požaduje především maximální ochranu majetku, bezpečnost, malé požadavky na údržbu a také vzhled, který by ladil s domem.

Všechny tyto požadavky naprosto dokonale splňuje betonový plot. To však není vše, neboť betonový plot může být postaven mnohem rychleji a jednodušeji než jiné typy oplocení a přesto, že nevyžaduje žádnou péči, vydrží desítky let bez úhony. Pokud přece jen dojde k poškození některého dílu, není problém jej vysunout a nahradit novým.

Jak se betonový plot staví?

Jelikož jej tvoří betonové sloupky s drážkami, do kterých se zasouvají betonové panely, stačí vyhloubit jámy do hloubky 60 cm ve dvoumetrových vzdálenostech od sebe. Aby se jednotlivé panely daly usadit co nejlépe, je dobré použít k vyměření vzdáleností dřevěnou lať. Práci zvládnou pohodlně dvě osoby, protože panely jsou dlouhé dva metry a vysoké 50 cm. Podle toho se také volí celková výška plotu. K výhodám betonového plotu také patří to, že se nejen nemusí budovat žádné základy, ale není potřeba příliš upravovat ani terén pod panely. Stačí jej pouze srovnat do roviny, aby případné nerovnosti nebránily usazení prvního panelu.

Výhody betonového plotu

Kromě všech uvedených předností je to také jeho vzhled. Dávno již není pravdou, že betonové ploty jsou fádní šedivé zdi, jak je známe například u továrních areálů. Současné betonové ploty jsou vkusné zejména díky různému vzorování, tvarování a také lze vybírat mezi několika barevnými odstíny. Žádné jiné oplocení nevytvoří tak dokonalé soukromí a protihlukový efekt. Betonový plot ocení zejména majitelé rodinných domků, kteří bydlí v blízkosti frekventované ulice nebo železniční tratě.

Technická data

Panely jsou vyrobeny výhradně z certifikovaného a mrazuvzdorného betonu. Jejich pevnost zaručuje svařovaná ocelová výztuž, takže panely jsou zároveň i pružné při současném zachování tvrdosti.