Dnešní doba nabízí obrovské množství možností. Problém však spočívá v tom, že jen málokdo je v současnosti opravdu spokojený. Jak nakládáte se svou nespokojeností vy? A chcete svůj život změnit k lepšímu?

Dokážete určit své priority?

Umíte přesně definovat své priority? A to i když vás někdo vzbudí uprostřed noci? Je pravděpodobné, že tak jako většina lidí západního světa, i pro vás je nejdůležitější především zdraví, vztahy s vašimi blízkými a pocit smysluplnosti.

Zkuste se ovšem na chvíli zamyslet, kolik energie reálně těmto prioritám každý den věnujete. Jak často upřednostníte v dané situaci zájmy svého zdraví a vztahů?

TIP: Osvojte si nejrůznější koučovací techniky a přihlaste se na základní kurz, díky kterému odstraníte vaše limity.

Jak nakládáte se svou nespokojeností?

Nyní si představte, že jste již dlouho nespokojení. Nevyhovuje vám vaše zaměstnání nebo třeba vztah. Přepadají vás pocity nedocenění a v životě vám chybí pocity naplnění. A vy to víte. Věnujete velké množství energie, abyste přemítali, že vás to štve a proč vás to štve.

Problém však spočívá v tom, že pravděpodobně minimum těchto myšlenek vede k efektivnímu řešení dané situace. Zamyslete se nad tím, kolik myšlenek vás ještě hlouběji utvrzuje ve frustraci a ve špatné náladě.

Každý z nás má obrovské množství možností

Žijeme ve světě, kde je prakticky všechno velmi rychle dostupné. Tato skutečnost nám přitom ubírá touhu. I když nám to přináší obrovskou svobodu, potýkáme se na druhé straně s velkou odpovědností tuto svobodu unést a zvolit si svou cestu.

V popsané situaci se snadno stane, že se lidé začínají plácat a ztrácet a dochází k vnitřním pocitům prázdnoty. I když navenek deklarují stoprocentní pohodu a vyrovnanost.

Máte možnost vše změnit

Zkuste to nyní udělat jinak. Každý z nás má možnost změnit svůj život a je jen na nás, zda tuto možnost využijeme. Ze všeho nejdříve si začněte plně uvědomovat skutečný tok a směr vašich myšlenek a úvah. Poté se zkuste alespoň jednou na vnitřní pouta vykašlat.

A konečně na závěr si položte jednoduchou, ovšem velmi důležitou otázku: Co mohu pro sebe udělat, abych byl/a spokojenější?

Další články z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.