Reflexní prvky jsou v současné době nezbytností nejen pro cyklisty, ale i chodce. Speciální reflexní materiály jsou součástí oblečení. Můžete si pořídit reflexní přívěsky nebo pásky. Bezpečnost svoji, ale především vašich dětí zvýšíte pomocí reflexní vesty. Především děti bývají v silničním provozu často méně pozorné.

Nebezpečí kolize s automobilem hrozí především v sychravém období. Zvyšte tedy bezpečnost a viditelnost svých dětí a pořiďte jim reflexní vestu. Velký výběr nabízí portál altima.cz – https://www.altima.cz/5-detske-reflexni-vesty/.

Výběr vhodné vesty

Na vzhledu až zas tak nezáleží, i když malým dětem určitě ano. Důležitá je především dobrá viditelnost. Tu zajišťuje nejen výrazná barva, ale i reflexní pruhy na vestě. Každá reflexní vesta musí splňovat normy, které jsou zaznamenány certifikací na štítku vesty. V nabídce naleznete různé střihy, velikosti a tvary. Zapínání vesty bývá v přední či zadní části nebo na boku. Vesta se obléká buďto klasicky jako bunda nebo se přetahuje přes hlavu. Pro děti je dána atraktivita vesty obrázkovými postavičkami, které jsou umístěny na předním dílu vesty.

Vesta nabízí celou řadu výhod

Prioritou je bezpečnost. Nicméně reflexní vesty mají i celou řadu výhod. Jsou skladné, v batohu či třeba kufru automobilu nezaberou mnoho místa. Neomezují nás v pohybu neboť jsou volné a nikde neškrtí. Lze je využít nejen v letním období, ale i pro zimní sportovní aktivity, neboť se snadno oblékají na zimní bundu či kombinézu. Vyrábějí se z prodyšného materiálu, takže se v nich, v letním období, nebudeme potit. A vzhledem k tomu, že nemají rukávy, tak krásně větrají.

Pokud děti nechtějí nosit klasickou vestu, můžete jim pořídit vestu ve tvaru V.

Výrobci myslí i na naše nejmenší děti. Vzhledem k tomu, že reflexní vest využívají i mateřské školy, naleznete v nabídce reflexní vesty vhodné pro děti již od dvou let.