Cesmína modrá vás zaujme svou hnědofialovou kůrou


Pusťte se do pěstování zajímavých tvarovaných stromů. Jednou z možností je právě cesmína modrá, která vás na první pohled upoutá svou hnědofialovou kůrou a nádherně zelenou barvou listů. 

Malebný keř s rychlým růstem 

Cesmína modrá ‘Blue Princess’ je malebný stálezelený keř, který vyniká svým rychlým a divokým růstem. Za rok totiž přírůstek dosahuje až 50 cm. Kultivar přirozeně vytváří kompaktní pyramidální tvar, který vás zaujme na první pohled. 

Kromě toho se tento keř pyšní dekorativní hnědofialovou kůrou a nachově zelenými letorosty. Z nich následně vyrůstají oválné a jemně zubaté listy s krásnou modrozelenou barvou. Na okrajích dokonce mohou mít mírně vínový odstín. 

Cesmína modrá kvete nenápadnými bílými květy v průběhu května až června. Po opylování se můžete těšit na jasně červené plody v podobě kulovitých peckovic, které připomínají bobule. 

Jak na správné pěstování

Cesmína modrá se těší velké oblibě i z toho důvodu, že není nijak náročná na pěstování. Vyhovovat jí bude běžná vlhká půda. Vsadit můžete spíše na mírně kyselou nebo neutrální půdu s dostatkem živin. Myslete zejména na to, aby půda byla dostatečně propustná a neměla tendenci k trvalému zamokření.

Tuto dřevinu můžete vysadit na slunce, do polostínu nebo do úplného stínu. V každém případě ale myslete na to, že nemá ráda dlouhý suchý úpal a preferuje spíše vyšší vzdušnou vlhkost. Ideální stanoviště je proto například v blízkosti zahradního jezírka.

S čím ji v zahradě zkombinovat

Díky svému elegantnímu vzhledu se cesmína modrá skvěle hodí prakticky do každé moderní zahrady. Hodit se bude například do výsadby s travinami nebo pestře kvetoucími trvalkami. Její předností je také fakt, že výborně snáší střih

Více informací o okrasných stromech najdete na www.okrasne-stromy.cz.