Co můžete čekat od čtyřkolového elektrického invalidního vozíku?


Elektrické invalidní vozíky jsou jednou z těch nejlepších možností, jak dokázat zachovat mobilitu u těch, kteří ji mají výrazně omezenou či dokonce v některých ohledech mobilitu ztrácí. Jsou velice výkonným, elegantním, a navíc také kvalitním zbožím s dlouhou životností.

Cenově se přitom pohybují velice nízko. Za podobnou cenu, jako zakoupíte podobné vozíky, byste jinak mohli standardně zakoupit kvalitnější kola, nebo levnější ojetiny vozů. Ale s tím rozdílem, že v této kategorií kupujete za svoje peníze opravdu extra třídu.

O pohon se stará kvalitní elektromotor

Samotný pohon mají tyto invalidní vozíky řešené pomocí elektromotoru. Konkrétně se jedná o velice výkonné bezkartáčové elektromotory, kde se jejich výkon pohybuje kolem jednoho tisíce wattů. Jedná se tak už o pořádný výkon, který dokáže i s naloženým vozíkem absolvovat velice rychlé trasy, nebo si poradí i při dost vysokém sklonu terénu.

Hlavním rysem je, že jsou invalidní vozíky schopné obstát krátkodobě také v městském provozu, protože i se všemi snahami o zprostředkování bezbariérového provozu pro celé okolí, jsou vždy místa, kde není možnost v pořádku projet. V tomto případě se ale nemusíte bát, protože vám může nabídnout invalidní vozík maximální rychlost kolem padesáti kilometrů za hodinu! Ve městě se tak rozhodně nemůže stát, že budete blokovat kohokoliv jiného.

Spolehlivé články a dlouhá životnost

Mezi největší otazníky v tomto ohledu patří kvalita a životnost baterií. Konec konců se nebavíme o elektrokole, které pojede samo i po vybití. Jde především o lékařský nástroj, který umožňuje aktivní pohyb i těm, kterým jej život odepřel.

Proto mají invalidní vozíky opravdu velice přísná měřítka na kvalitu baterií. Standardně se stará o pohon rovnou celá sada bateriových článků, takže i selhání jednoho neznamená zastavení vozíku, ale maximálně zkrácení jeho dojezdu. Standardní dojezd na nabitou baterii přitom čítá desítky kilometrů, což dokonale postačí i pro přesuny po větších městech. I opětovným nabíjením se pečlivě vybrané články přitom opotřebovávají opravdu jenom velice jemně.