Dbejte o údržbu vozu i s malými investicemi


Vůz nikdy není malou investicí a když ho denně používáme, začne se na něm projevovat opotřebení. Některým lidem připadá, že už tak nechají za vůz mnoho peněz, když musí platit dálniční známku, silniční daň, povinné ručení, pravidelné přezouvání a mnoho dalších výdajů. Právě proto, že je vůz tak náročný, tak byste se měli starat o to, aby dobře vypadal a uchovat si svůj původní vzhled co nejdéle. S údržbou vozu vám pomůže internetový obchod vtvauto.cz, který nabízí celou škálu praktických doplňků.

Jaké doplňky pořídit?

Velmi rizikovým místem na autě je prostor kolem blatníku. Při jízdě od kol stříká voda a odletují ostré kamínky, které snadno poškodí karosérii a vůz na daném místě pak snadno koroduje. Plastové lemy blatníku ochrání tuto část vozu, navíc na voze vypadají velmi vzhledně, můžete si vybrat plastové lemy přesně pro váš model vozu.

Podobně je ohrožena přední strana vozu, do kapoty a čelního skla naráží mnoho předmětů, nejde však jen o hmyz, který se dá následně omýt, ale rovněž o kamínky, které mohou poškodit kapotu vozu nebo čelní sklo. S tím pomůže deflektor přední masky. Jde o doplněk, který vypadá na každém voze skvěle, podtrhne jeho robustnost a navíc ho před odletujícími kamínky ochrání.

Pokud chcete, aby váš vůz vypadal dobře a disponujete plechovými desky, je třeba koupit poklice na auto. Bez poklic jsou kola nevzhledná, ale jak nasadíte nové poklice, okamžitě vypadá vzhled celého vozu o 100% lépe.

Důležité je myslet i na dlouhodobou ochranu vnitřního prostoru vozu, nejvíce náchylné k poškození a znečištění jsou sedačky. Stačí párkrát převážet nevhodný náklad nebo pasažéry, kteří ve voze rádi konzumují a rázem máte sedačky poškozené nebo špinavé, zajistěte si jejich účinnou ochranu, stačí si pořídit autopotahy. Jsou levné a pomohou vám zachovat původní vzhled sedaček co nejdéle.

Pokud nemáte garáž ani pergolu a stále parkujete venku, je vhodné zvážit ochranné autoplachty, obzvláště pokud vůz nepoužíváte často, stanou se pro vůz skvělou ochranou. Inspirujte se i dalšími produkty z vtvauto.cz.