Do kterých kovů se vyplatí investovat?


Rozhodli jste investovat do drahých kovů a nevíte, který si vybrat? Investování do drahých kovů s sebou přináší mnoho výhod. Kovy si udržují svou hodnotu i přes změny politické systémy. Nevztahuje se na ně placení DPH. S miliónem ve zlatě se cestuje mnohem lépe než s miliónem v bankovkách. Drahé kovy jsou téměř nezničitelné a přesto si zachovávají svou chladnou krásu a třpyt. Druhů kovů a jejich zpracování existuje hned jen několik a je jen na vás do čeho se rozhodnete investovat své finanční prostředky.

Investiční zlato

Pokud se rozhodnete investovat do zlata, které je mezi drahými kovy nejznámější a nejoblíbenější, můžete volit z více variant. Kromě klasických zlatých slitků jsou k dostání také zlaté slitky tabulkové nebo můžete zvolit investiční zlaté mince, které jsou dostupné s mnoha různými raženými motivy.

Investiční stříbro

Stříbro patří mezi levnější kovy, přesto je jeho nákup také skvělou a stabilní investicí. Stejně jako u zlata můžete stříbro nakoupit v klasických nebo tabulkových slitcích. Nejen investiční stříbrné slitky, ale také stříbrné mince můžete výhodně nakpoupit a se ziskem prodat.

Platina a Palladium

Ačkoliv jsou tyto dva kovy poměrně nováčky v porovnání se zlatem a stříbrem, jejich cena je znatelně vyšší. Oblíbenost těchto dvou vzácných kovů stoupá a stejně jako u zlata a stříbra si je můžete pořídit ve formě mincí nebo klasických slitků.

Moderní numanistika

Limitované série mincí jsou nejen oblíbenou investicí, ale také skvělým dárkem pro někoho z vašich blízkých. Mince se vyrábí ze stříbra a zlata.

Diamanty

Při představě diamantu mnohé napadne slovo luxus a tím také diamanty jsou. Diamanty můžete nakoupit šperkařské, ale na trhu existují také diamanty investiční. Cena diamantů neustále roste, proto jsou skvělo investicí do budoucna.

Kde drahé kovy spolehlivě nakupovat?

Pokud nevíte, kam se obrátit s možností nákupu drahých kovů, koukněte na webové stránky zlato-slitky-mince.cz, kde objevíte nejen velký výběr drahých kovů, ale také mnoho užitečných rad a zajímavých článků.