Když na Slovensko, tak do Tater. V současné době lidé prahnou po turistických výletech a túrách, jezdí hlavně do přírody, protože v přírodě si mohou odpočinout a oddechnout si. Zatímco někteří dávají přednost české přírodě, jiní jezdí do Nízkých Tater, kde je za každého počasí opravdu krásně. Jelikož jsou Nízké Tatry horskou oblastí, nemůžeme se divit tomu, že nejvíce lidí najdeme na trasách vedoucích nahoru na vrcholky hor.

Nízké Tatry jsou pohoří a také krajinná oblast, kterou najdeme na zmiňovaném Slovensku. Celá oblast je chráněná jako Národní park Nízké Tatry, většina území je skutečně tvořena zejména pohořími. Tou nejvyšší horou je Ďumbier, který byste rozhodně měli zdolat, i když měří 2043 metrů nad mořem.

Ďumbier najdete konkrétně mezi hlavními hřebeny hor Chopok, Krúpova hola a Štiavnica. Jedná se o mohutný vysokohorský masiv, který rozhodně nemůžete minout. Má vysoké stěny, pilíře i žlábky, které vedou do ledovcových kotlů.

Další horské vrcholy, které stojí za zdolání

Kromě Ďumbieru byste měli zamířit i na Chopok, který je oblíbený zejména mezi lyžaři. Jedná se o třetí nejvyšší horu Nízkých Tater, který leží západně od zmiňovaného Ďumbieru. Pokud se dostanete na samotný vrchol hory, uvidíte nádherné panoramatické Vysoké Tatry, které se budou v dáli tyčit. Z vrcholu je krásný výhled i na Liptov nebo na údolí Hronu.

O něco menším vrcholkem je vrchol Dereše, který najdete mezi vrcholy Chopok a Chabenec. Zdejší svahy jsou poměrně malé, ale výhledy jsou krásné. Vidět z vrcholu lze třeba Bystrou nebo Jasenskou dolinu nebo Veporské vrchy.

Tip na ubytování

Ať už se rozhodnete zdolat jakýkoli zdejší vrchol, pravděpodobně se vám nebude chtít řídit a jet zpátky domů. Proto se zde ubytujte. Ubytování v Nízkých Tatrách patří k nejkrásnějším, proto pokud se vydáváte na dovolenou na Slovensko, doporučujeme třeba hotel Tri Studničky. S ubytováním případně pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.