Žaluzie a rolety se staly nezbytnou součástí mnoha domácností. Mají plnit především funkční roli – zamezit přístup slunečním paprskům do místnosti či skrýt interiér před zraky kolemjdoucích zvědavých lidí. Ačkoli je funkčnost žaluzií při výběru primární, není jediným aspektem. Důležitou roli hraje také estetika a sladění se zbytkem interiéru. 

Dřevo je od pradávna nejoblíbenějším výrobním materiálem a právě dřevěné žaluzie dodají vašemu domovu to správné kouzlo.

 

Dlouhá životnost dřevěných žaluzií

Dřevo je velmi odolným materiálem, není proto divu, že i dřevěné žaluzie mají dlouhou životnost. Výměna žaluzií vás rozhodně nečeká brzy, jako je tomu u jiných typů žaluzií. 

 

Dřevěné žaluzie fungují jako izolace

Není žádným tajemstvím, že dřevo je efektivním izolačním materiálem. Dřevěné žaluzie dokážou zajistit ochranu před sluncem a zvědavými pohledy, kromě toho fungují také jako izolace. 

Dřevěné žaluzie mohou pomoci udržovat mírnou pokojovou teplotu, protože v létě udržují horký vzduch venku a v zimním období udržují v místnosti teplo tím, že nepustí chladný vzduch dovnitř.

 

Dřevěné žaluzie jsou ekologické

Žijeme v době, kdy se snažíme snížit negativní dopady na životní prostředí. Dřevěné žaluzie jsou vyrobeny ze dřeva, přírodního a udržitelného materiálu, a proto jsou ekologické a šetrné k životnímu prostředí. 

 

S dřevěnými žaluziemi dosáhnete dokonalého soukromí

Dřevěné žaluzie odvádějí skvělou práci při zachování soukromí v místnosti, zejména v zimních měsících, kdy se brzy svítí a je do místností vidět. Dřevěné žaluzie skryjí vše před zvědavými pohledy kolemjdoucích. 

 

Kde dřevěné žaluzie objednat?

Univers.cz je web, kde objevíte nejen nabídku několika typů dřevěných (bambusových) žaluzií v různých rozměrech, ale také rolet, markýz, vrat a mříží.