Pokud chcete využívat dešťovou vodu i v domácnosti, měli byste se důkladně zamyslet nad kvalitní filtrací. V tomto článku vám přinášíme dvě zajímavá řešení.

Dešťovou vodu můžete využívat v celé řadě oblastí. Nejenže tímto způsobem ušetříte, ale i některé spotřebiče se vám díky složení vody odmění delší životností a kvalitnějšími službami. Než ale budete moct vodu použít, musíte ji kvalitně vyfiltrovat. V tomto článku se tedy podíváme na to, jakou filtrační nádrž na dešťovou vodu zvolit.

Koš nebo šachta?

V podstatě máte na výběr ze dvou kvalitních řešení – filtrační šachty a filtračního koše. Filtrační šachty jsou oproti košům poměrně sofistikovaná řešení. Musí být napojeny na samotné potrubí s dešťovou vodou. Na druhou stranu ale zajišťují vysoký komfort při čištění. Jsou téměř bezúdržbové a také omezují kolmataci.

Filtrační koš je v podstatě základní možností filtrace. Nejedná se o sofistikované řešení, takže od něj neočekávejte žádné zázraky. Tyto koše se zpravidla umisťují do podzemní nádrže na dešťovou vodu. Jejich hlavním úkolem je odfiltrovat větší nečistoty jako jsou větvičky nebo listí. Čištění filtračního koše je přitom velice jednoduché. Stačí ho opláchnout vodou z hadice, případně odstranit nečistoty ručně.

Co tedy vybrat?

Čištění a doplňování dešťové vody s pomocí těchto filtrů je poměrně účinné. To ostatně dokazuje i dotační program Dešťovka, který těmto výrobkům udělil nejvyšší možné hodnocení. Otázkou ale zůstává, které z těchto řešení je vhodné právě pro vás.

Odpověď je jednoduchá. Zeptejte se sami sebe, jestli vám jde především o komfortní filtraci, nebo finanční úlevu. Pokud chcete ušetřit a dostat z vašeho filtračního zařízení maximum, pak neváhejte sáhnout po filtračním koši. V opačném případě vám stále za velice dobré peníze poskytne dobré služby filtrační šachta.