Fotopast: Podle čeho ji vybírat?


Rozhodli jste se, že si pořídíte fotopast, tedy plně automatické zařízení, které dokáže zaznamenávat snímky ve dne i v noci? V tom případě vás čeká ještě rozhodnutí, které se týká výběru konkrétní fotopasti. Podle čeho se rozhodovat?

Finanční otázka

Základní otázka při pořízení fotopasti se týká financí. Měli byste si stanovit, kolik chcete do fotopasti investovat. I v případě fotopastí platí, že čím více do fotopasti investujete, tím kvalitnější fotopast získáte. Ovšem i levnější fotopasti efektivně splňují svůj účel. Záleží jen na vás, co od fotopasti očekáváte a kolik peněz do jejího pořízení můžete investovat. Levnější fotopasti pořídíte i do 3000 Kč.

Na zvěř nebo proti zlodějům?

Rozhodující je také to, zda budete používat fotopast k monitorování zvěře či jako prostředek ochrany vašeho majetku. Pokud si kupujete fotopast za účelem monitorování zvěře, máte na výběr ze dvou druhů fotopastí, a to buď se zcela neviditelným nočním snímáním či fotopast s nepatrně viditelným nočním snímáním. První zmíněná fotopast zvěř nijak neodradí, diody nejsou viditelné, u druhé fotopasti se při zachycení snímků diody nepatrně začervenají. Rozdíl je také v intenzitě nočního snímání. Fotopast, která má zcela neviditelné snímání je nutné umístit blíže sledovanému objektu, druhý druh fotopasti dosvítí dále. Pokud toužíte po fotopasti, která bude chránit váš majetek, je nutné využít fotopast se zcela neviditelným nočním snímáním.

D*

Okamžitý přenos

Pokud si pořídíte nejnovější z druhů fotopastí, získáte technologii, která je schopná vás okamžitě informovat, tedy ve chvíli, kdy se před čidlem fotopasti něco děje. Fotografie dokáže odeslat na váš mobilní telefon či e-mail. Myslete však na to, že i tato služba vás bude stát určité finance. Do fotopasti totiž musíte vložit SIM kartu, podobně jako do běžného mobilního telefonu.