Geniální tah


Jeho podnikatelský záměr vyšel dokonale. Jeho nápad byl prostě geniální, přišel s ním v pravý čas a skvěle zaplnil volné místo na trhu. Jeho nabídka přesně odpovídala poptávce a tak se hodnota jeho akcií záhy vyšplhala do závratné výše a jeho zisky byly takové, že si klidně mohl zapalovat doutníky bankovkami, a to přesto, že byl silný kuřák a bankovek na podpal tak potřeboval nemálo.

Prostě jej napadlo něco, co mu od prvního okamžiku přinášelo přímo pohádkové zisky. Obchody si žádaly více a více jeho zboží, jeho produkt se na pultech ani neohřál a on tudíž navzdory ekonomickým problémům země české, domova jeho, přijímal stále další a další zaměstnance, jen aby stíhal plnit nasmlouvané dodávky.

Od rána do večera potvrzoval další a další zakázky, zvedal telefony, přijímal u sebe odběratele. A ve chvílích, kdy konečně zmožen prací uléhal na lože ke krátkému spánku, blahořečil svému nápadu a zejména pak naší vládě, jež mu vytvořila pro jeho byznys přímo ideální podmínky.

Jaké, ptáte se mě? No přece penzijní reformy. Díky kterým šel jeho produkt na dračku. Protože co jiného by asi tak důchodci kupovali, než právě jeho výrobky? Levné a přitom kvalitní provazy.

Na kterých se mohli ve své situaci tak dokonale pověsit…

, ,