Slyšeli jste někdy o himalájské kamenné soli? Jsou to v podstatě krystaly, které mají pestré využití, jak v kuchyni, tak jako solné lampy. Zřejmě to vypadá, že mořská sůl našla žhavého novodobého konkurenta.

Himalájská sůl totiž dokáže působit i preventivně proti bolestem hlavy. Solná lampa je velmi zajímavým důkazem toho, že nemusí sloužit jen jako dekorace. Zlepšuje také spánek a podporuje dobrou náladu. Umístění takové lampy je tedy zřejmě jasné, nejlepším místem je ložnice!

K čemu všemu je užitečná solná lampa

Pokud vás často bolí hlava nebo trpíte alergiemi či máte astma, solná lampa tyto obtíže zmírňuje. Je vlastně jakousi malou solnou jeskyní u vás doma. Doma se tak cítíte jako byste byli v přírodě a čerpali novou energii – akorát s tím rozdílem, že si jí jen barvitě představujete. V dnešní době se dost často objevuje pojem „elektromagnetický smog“, který vzniká bezdrátovými zařízeními. Ty kolem sebe vytváří pozitivní ionty, které jsou pro tělo ve větší míře škodlivé. Solné lampy jsou dobrými absorbenty a tuto vzniklou intenzitu neutralizují. Váš mozek vnímá nežádoucí frekvence a může být tím vším zahlcen. Je potřeba očistit mysl.

Také vám solná lampa začíná být sympatická? Čistí vše, co jí přijde do cesty, s ionty vznikajícími elektromagnetickým smogem se přitahuje jako magnet. V interiéru se vzduch pročistí podobně jako po bouřce. Zmizí prach, plísně, alergeny i jiné dráždivé látky. Vaše plíce si zaslouží maximální péči i v tomto ohledu. Nové prostředí vás také nabije pozitivní energií.

Není to jen obyčejný blok soli

Solná lampa má spoustu zázračných a blahodárných účinků na lidský organismus. Zvlhčuje okolí vzduchu, má tedy funkci „zvlhčovače“, tím pádem mírní astmatické problémy. Přetopené prostředí není vhodné z hlediska množení patogenů. Nepříjemný a dráždivý vzduch, který se v místnosti ani nehne, je na škodu.

Solná lampa se vašemu interiéru přizpůsobí i designem. Nejedná se jen o kvádr soli, jsou různé tvary, ale i využití prostoru uvnitř. Obvykle je tu umístěná žárovka nebo se sem dá vložit svíčka. Hlavně si dejte pozor na atrapy, které můžete koupit levně, ale mají do himalájských solí krystalu hodně daleko. Zda jste koupili správně, poznáte v okamžiku, kdy na vás lampa začne působit. Najednou vás nemusí tolik bolet hlava, klouby a mohou ustat i potíže s krevním tlakem.

Přírodní generátor záporných iontů

Kdo spí v noci jako nemluvně, gratulujeme, máte velké štěstí. Přesto se dá prostředí vylepšovat ve kvalitě vdechovaného vzduchu. K tomu vám je nápomocna solná lampa – zvyšuje přísun kyslíku do mozku. Tento fakt má vliv na pravidelnější usínání, ale i stabilnější náladu (vyplavují se serotoniny). Na nočním stolku je slušivým komponentem. Čím blíže jí k sobě umístíte, tím větší užitek vám přinese – správný druh odpočinku i lepší výkony během dne.

Tip: Prohlédněte si náš magazín o základních školách.