Hledáte možnosti náhradního plnění? Využijte nabídku SZZP


SZZP nabízí různé možnosti náhradního plnění, které stanovuje zákon o zaměstnanosti. Jedná se o zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Každý zaměstnavatel, který má více jak 25 zaměstnanců musí z jejich celkového počtu zaměstnat 4 % zaměstnanců se zdravotním postižením. Tento povinný podíl lze realizovat hned několika způsoby. Jedním z nich je zaměstnat osoby se zdravotním postižením v pracovním poměru. Další možností jsou zakázky a poslední variantu představuje odběr zboží nebo služeb. Samozřejmostí je i kombinace výše zmiňovaných variant. V případě potřeby se můžete obrátit na SZZP.

Svaz zaměstnavatelů zdravotně postižených (SZZP)

Tento svaz pomáhá vytvářet chráněná pracovní místa pro osoby zdravotně znevýhodněné a to díky sdružování právnických a fyzických osob a dalších subjektů. Díky tomu dochází ke snazší integraci těchto osob do společnosti. Vzhledem k tomu, že sdružuje i další společnosti a firmy, které chtějí pomáhat, může nabídnout odběr výrobků a služeb v režimu náhradního plnění a to v různých oborech a odvětvích. Která to jsou? Objednat si můžete zakázky v oblasti textu, reklamy a grafiky, IT služeb, web designu a administrátorských prací, opravy a montáže, zajišťování ostrahy nebo přepravy zboží. V nabídce naleznete také textil a oděvy, dárkové předměty, ochranné a pracovní pomůcky, kancelářské potřeby nebo půjčovny vozidel.

Na webu szzp.cz naleznete online kalkulačku, díky které velmi snadno zjistíte, jakou finanční částku můžete ušetřit v případě odběru zboží a služeb s náhradním plněním oproti odvodu do státního rozpočtu. Postačí zadat potřebné údaje do připraveného formuláře. Také zde můžete zadat nezávaznou poptávku náhradního plnění. Postačí vyplnit poptávkový formulář a zaměstnanci SZZP se vám ozvou v nejbližší možné době s nabídkou.