I nepečené může být dobré


Celá řada z nás se snaží kontrolovat, to co jí. Hlídá si tak nejen svoji linii, ale i zdraví, které je, ve velké míře ovlivněno právě skladbou stravy. Ta by měla být nejen zdravá, ale i vyvážená a měla by obsahovat všechno, co potřebuje naše tělo proto, aby správně fungovalo. To však neznamená, že bychom se měli vyhýbat sladkostem. Pokud chcete mlsat zdravě, vyzkoušejte zdravé recepty, třeba na raw dorty.

Čím se raw dorty liší?

Raw dorty se řadí mezi nepečené recepty a připravují se ze surovin, které se neupravují tepelně. Díky tomu naše tělo získá velké množství prospěšných látek, které dané suroviny nabízejí. Při jejich výrobě se nepoužívají umělá sladidla. Teď možná namítnete, že tedy nejsou sladké. Vyvedeme vás z omylu. Vzhledem k tomu, že se pro výrobu nepečených dortů využívá také ovoce, je pak hotový výrobek sladký a to díky cukru, který se vyskytuje právě v ovoci.

Raw dorty také neobsahují suroviny z obilovin a jsou tedy ideální pochoutkou pro ty, kteří mají alergii na lepek. V případě, že se pro jejich výrobu nepoužívají ani mléko či produkty mléčné, zajisté potěší osoby, které mají nesnášenlivost na laktózu.

Základ tvoří směs ořechů a koření a vzhledem k tomu, že ořechů, koření i ovoce je velké množství, nabízí se tak celá řada různých variací.

Nepečené slané dobroty

Kromě sladkých nepečených dobrot lze připravit i dorty či rolády slané. Při jejich výrobě se používá kvalitní sýr a celá řada různých druhů zeleniny.

Proč vyzkoušet nepečené dobroty?

Pokud nejste zrovna zdatní v kuchyni, jsou nepečené dobroty ideálním občerstvením, které nabízí hned několik výhod. Není potřeba hlídat troubu na pečení a nestane se tak, že něco připálíte.

Příprava často bývá snadná a rychlá. V nabídce naleznete celou řadu zajímavých receptů. Inspirací pro vás může být web nejrecept. Pokud máte doma děti, můžete je zapojit do přípravy. Díky tomu budete společně trávit více času.