Jak docílit klidného a posilujícího spánku?


Všimli jste si někdy, jak mají Američané (alespoň ve filmech) malé manželské postele? Možná proto patří mezi národy, kteří mají největší počet terapeutů a psychologů a mají jednu z největších spotřeb léků na uklidnění, na spaní apod. Kvalitní spánek je základem šťastného a spokojeného života. Únava se odráží ve vašem pracovním i osobním životě a je jen otázkou času, kdy se začne podepisovat na vašem zdraví. Kvalitního spánku se dá dosáhnout i bez použití medikamentů, stačí vědět, jak na to.

Vytvořte si prostor

Je sice hezké se tulit ke svému partnerovi, ale věřte, že tak kvalitního spánku nedosáhnete ani jeden. Velká manželská postel vám poskytne dostatek prostoru k večernímu „řádění“, ale také k efektivnímu odpočinku. Pocit, že při otočení spadnete na zem nebo pokopete svůj protějšek či narazíte do zdi vám zůstane v podvědomí a nedostanete se do nejhlubší fáze spánku (NREM), kdy odpočívá celý organismus. Ráno se vzbudíte unavení, rozlámaní s mrzutou náladou, která vás doprovází celý den. Nejlepší postele vám dopřejí odpočinek, jaký si zasloužíte.

Nedělejte z ložnice skladiště

Pocit, že spíte v neuklizenému prostoru na posteli, ke které musíte přeskákat přes krabice a poházené věci, vás v podvědomí „strašit“ a nedá vám spát, i když si říkáte, že je vám jedno, jaký máte v ložnici nepořádek. Pořiďte si smršťovací pytle a ukliďte vše pod postel. Designová postel okamžitě vynikne a vy se budete do ní mnohem více těšit. Podsvícená postel vytvoří příjemné šero, pokud nemáte rádi úplnou tmu a interiér ložnice skvěle doplní.

Výběr postele neunáhlete

Pokud máte rádi originalitu a neotřelý design, dáváte přednost pohodlí, je pro vás ideální čalouněná postel. Čalouněné postele jsou také velmi praktické, poskytují velké množství úložného prostoru, kterého není nikdy dost.