Jak se vypořádat s neradostí? 5 způsobů, jak do svého života dodat energii


Možná i o vás by se dalo říct, že si nemáte na co stěžovat. Máte střechu nad hlavou, ucházející práci i pravidelnou stravu. Měli byste být šťastní, ale ve skrytu duše víte, že nejste. Je pochopitelné, že neexistuje žádný jednoduchý návod, jak se s krizí osobnosti vypořádat. Níže proto uvádíme jen 5 základních tipů, které můžete brát jako první krok v cestě za šťastnějším životem. Ten správný postup si musíte najít sami, a to skrze sebepoznání, které je dlouhodobějším procesem.

Udělejte generální úklid

První krok v cestě za pohodovějším životem může symbolizovat generální úklid. Začít můžete třeba šatníkem, ze kterého vytřídíte všechno, co nenosíte a dáte to na charitu. Následně se pusťte do úklidu kuchyně. Přeberte všechny zásoby a vyhoďte potraviny s prošlou lhůtou minimální trvanlivosti. Pozornost věnujte i svému pracovnímu místu. Zapněte si počítač a vymažte z něj veškeré staré soubory.

Je velmi pravděpodobné, že díky těmto jednoduchým krokům následně ucítíte nárůst energie a s tím spojenou potřebu uklidit si následně i své vztahy. A zároveň si udělat pořádek ve svých myšlenkách a životu obecně. Jakmile totiž v nějaké oblasti svého života vytvoříte prostor, uvolníte tím místo pro něco nového.

TIP: Chcete udělat něco pro svůj osobní růst? Zúčastněte se některého z koučovacích kurzů a udělejte ve svém životě změnu.

Zařazujte do svého života laskavosti

Aby byl váš život pohodovější, začněte do svého života zařazovat malé laskavosti. Věnujte úsměv člověku, se kterým přicházíte do kontaktu. Darujte květinu svým blízkým. Nebo se pusťte do napsání krásného milostného vzkazu.

Udělejte něco pěkného pro druhé a překvapte je. Věřte, že se vám následně taková pozornost mnohonásobně vrátí v podobě pozitivních emocí.

Myslete i sami na sebe

A při tom všem nezapomínejte ani na sebe. Zkuste korigovat svůj vnitřní dialog a odstraňte z něj všechny nadávky, kterými se častujete ve chvílích, kdy se vám nedaří. Zeptejte se sami sebe, jak přesně chcete, aby váš život vypadal. A následně věnujte pozornost tomu, abyste takový život začali opravdu žít.

Pamatujte na pravidelný pohyb

Radost a pohodu v našem životě nám rovněž dokáže přinést pravidelný pohyb a pobyt v přírodě. Nějakou aktivitu si proto dopřávejte co nejčastěji. Zkuste si zatančit na hudbu, kterou máte rádi. Nebo si zkrátka jen běžte zacvičit. Je jen na vás, jaký druh sportu vás naplňuje a dělá vám největší radost.

Co vám v životě dává smysl?

Tak přesně takovou otázku byste si měli položit. A následně cíleně dělat takové činnosti, které vám smysl dávají. A jak na to přijít? Zkuste se například sami sebe zeptat, jakou vzpomínku na sebe chcete ostatním zanechat, až jednou odejdete.

Věřte, že každá malá změna se počítá. A přesně tyto malé změny vytvářejí v dlouhodobém horizontu velký pokrok.

Pro více článků z oblasti osobního rozvoje navštivte web www.marketahamrlova.cz.