Jak správně vybrat náušnice?


Nosíte ráda náušnice? Jste příznivkyní jejich střídání podle nálady, vkusu nebo příležitosti, kam se zrovna chystáte? Nebo patříte mezi konzervativní ženy, které nosí jeden typ náušnic ke všem příležitostem. Kromě mnoha různých typů a módních vzorů můžete náušnice vybírat také podle druhu materiálu ze kterého jsou zhotovené. Ovšem ne všechny materiály jsou vhodné pro každého a každý najde oblibu v jiném. Jaké náušnice upřednostňujete vy?

Zlato nebo stříbro

Zlato nebo stříbro patří mezi nestárnoucí klasiku a jen těžko najdete u nás ženu, která v dětství nevlastnila zlaté či stříbrné náušničky. Mnoho žen jen vymění dětské náušnice za větší a ty nosí až do konce svého života, důvodem často bývá vysoká cena, ale také povaha. Trochu nuda, nemyslíte?

Chirurgická ocel

Chirurgická ocel patří mezi materiály, které nezpůsobují vůbec žádné alergie, přesto si udrží a svůj tvar nebo barvu a nemá sklon se „ošoupat“. Přesto, že se jedná o vysoce kvalitní materiál, jeho cena je poměrně nízká, čehož většina výrobců šperků okamžitě využila. Náušnice z chirurgické oceli jsou stále více oblíbenější nejen mezi mladými lidmi, ale jejich skvělé vlastnosti objevují i starší lidé a mnozí rodiče je pořizují svým ratolestem. Ocelové náušnice výrobci nabízí v obrovském množství různých provedeních, kde se setkáte, jak s decentními, tak vtipnými nebo nápaditými náušnicemi, které vás mohou přesně vystihovat. Váš osobitý originální styl náušnice ještě podtrhnou.

Bižuterie

Bižuterie je oblíbená zejména pro svou velmi nízkou cenu a také pro mnoho způsobů provedení. Ovšem kvalita náušnic z bižuterie je většinou nevalná a šperky nemívají dlouhou životnost a pokud přece jen vydrží, šperk často zčerná nebo se ošoupe. Častý výskyt alergických reakcí je druhým důvodem, proč se raději náušnicím z bižuterie vyhnout.