Jak zhubnout 20kg – rychle, zdravě a chutně?


V srpnu roku 2019 jsem si položil dvě otázky: 1. Chceš mít stále 110 kg? 2. Nechceš mít v 40 letech infarkt? Na obě otázky jsem si velmi rychle a jednoznačně odpověděl, NE. Přišla doba udělat životní změnu, a protože už jsem si mnoho dietami prošel, začal jsem hledat něco, co opravdu funguje a neohrozím tím svůj život. To, že spolknu tabletku a dám si smažák s hranolkami a kila půjdou dolů, tak na to už nevěřím.

Z více stran jsem začal slyše o ketonové dietě, která je založena na principu minimálního příjmu sacharidů a zvýšeného příjmu proteinu a zdravých tuků. Přes internet jsem si vyhledal prodejce, která je zároveň výrobce v ČR. Taková firma skutečně existuje a už z jejich prezentace a možnosti podpory výživových poradců jsem udělal první krok a navštívil jejich e-shop. Prvně jsem přemýšlel, že si jídla poskládám, ale v podstatě jsem hledal dietu, kde toho nebudu muset moc řešit, takže jsem dal přednost již vytvořenému balíčku v té maximální možné variantě. Tento balíček skrýval 140 porcí, které jsou určeny pro první ze tří fázi. Každá fáze trvá měsíc. Objednávku jsem obdržel do 2 dnů a už mi nebránilo než začít. Tento balíček obsahoval základní proteinový nápoj, proteinové těstoviny, proteinové polévky, proteinové kaše, proteinové pudingy, smoothie.

Společně s tím jsem obdržel základní povídání a vzorový jídelníček na pět jídel denně. Hned jsem tady věděl, co budu mít první, druhý a další den k jídlu. Příprava jídel je velmi jednoduchá a zvládne ji každý. K tomu přidáte max 500 g doporučení zeleniny/den a oříšky, kterou jsou zdrojem zdravých tuků. Když jsem po prvním měsíci, a tedy první fázi diety měl dole 8 kg a mnoho cm, rozhodl jsem se pokračovat do druhé fáze. Ta je stejná jako první, jen už nemáte pět proteinových jídel denně, ale už přidáváte jedno „normální jídlo“, např. kuřecí maso, tuňáka atd…

Vše je zase popsáno v přiloženém návodu včetně receptů. Po dokončení druhé fáze bylo dole další 8 kg, a ještě více cm., kdy např. kalhoty velikosti 38 jsem vyměnil za velikost 32. Keto dieta a obecně low carb strava si mě získala na tolik, že jsem už u ní zůstal a po 9 měsících jsem zhubnul 20 kg a cítím se v pohodě. Přestal jsem brát léky na vysoký krevní tlak, zbavil se únavy a začal jsem se na jídlo dívat z jiného úhlu. Ketonová dieta mě zaujala na tolik, že jsem založil svůj keto blog, kde se snažím popsat svoje zkušenosti, a hlavně přidávat recepty na úpravu proteinových jídel.