Jaká je optimální cena za 1 kg kvalitního masa?


Řekněme si to narovinu – kvalitní maso rozhodně není tak levné jako to supermarketové. Kolik by tedy mělo stát? Na to si posvítíme v tomto článku.

Drahé ne vždy znamená kvalitní. Pokud je ale něco opravdu levného, většinou v tom je nějaký háček. Výrobci se tímto způsobem často snaží šidit i potraviny, což se odráží i do farmářské produkce.

Kde se stala chyba?

Zájem o farmářské produkty neustále roste. Maso z českých farem je totiž často mnohem kvalitnější než to z dovozu. Důležitější je ale jeho čerstvost. I přes rostoucí poptávku ale existuje velká masa lidí, která se spokojí s masem ze supermarketu. Proti němu ostatně nemají nic ani samotní farmáři, v některých případech se ale jedná o nepříliš kvalitní produkty.

Indikátorem kvality mnohdy bývá cena. Jak říká celá řada odborníků, za 60 Kč za kilo masa se žádné zvíře rozhodně nedá odchovat. Farmářské maso tedy často bývá o něco dražší, ale kvalita takovéhoto výrobku je viditelná už na první pohled. Když jsme tedy na začátku zmiňovali, že cena mnohdy neudává kvalitu, u masových výrobků tato rovnice velice často platí.

Kvalita bez kompromisů

Jaká je tedy optimální cena za maso Pelant? Odborníci se shodují na tom, že cena kolem 60 Kč za kilogram je opravdu nízká a těžko se za něj dá pořídit opravdu kvalitní výrobek. Za 90 Kč už se dá bavit alespoň o průměrné kvalitě, pokud je tedy zvíře chováno v průmyslových chovech. I tato zvířata se mají dobře, jsou kvalitně krmená, jsou zdravá a hlavně rychle rostou. Mnohem kvalitnější je ale maso z farmy, kde se o zvířata starají individuálně a krmí je mnohem lepším krmivem.

Pokud chcete mít jistotu, že budete mít na stole jen to nejkvalitnější maso, nakupujte na eshopu Zbastito.cz. Právě tady totiž pořídíte vybrané farmářské produkty od českých výrobců, výborné paštiky i dobré maso, které vám bude chutnat víc než to ze supermarketu.