V současné době se najde skutečně veliké množství různých typů podlah a podlahových krytin, třeba takové plovoucí vinylové podlahy. Pojďme si je trochu více osvětlit a povědět si, jaké jsou největší výhody těch nejvíce využívaných typů.

Zátěžové koberce moderní doby

Zátěžový koberec je nepochybně podlahovou krytinou, která se snadno položí a dokáže odolávat i velmi značné zátěži. Dokonale se hodí do kanceláří i do domácích pracoven. Zátěžové koberce moderní doby nemusí být pouze nepohodlné, ba naopak jsou často příjemně měkoučké.

WPC

Znáte pojem WPC terasy, případně WPC terasová prkna? Pokud nikoliv, pak vězte, že se jedná o podlahové krytiny, které se velmi dobře osvědčily ve venkovním prostředí, tedy u teras. WPC terasové prkno neklouže a je vysoce odolné proti náporu počasí.

Mnoho podob vinylových podlah

Velké oblibě se dnes těší vinylové podlahy, které si najdou využití v podstatě všude, tedy v domácnosti i ve firmách. Vinylová podlaha nabízí jednak nízkou cenu, při tom ale skvělou užitnou hodnotu, má kvalitní tepelnou vodivost, takže se bude výborně hodit k podlahovému topení.

Velice moderní variantou jsou pak zámkové vinylové podlahy. Hlavními výhodami těchto podlah jsou:

  • Odolnost proti vlhkosti
  • Odolnost vůči mikroorganismům
  • Snadná péče
  • Pružnost
  • Tlumení kroků

Obdobou jsou vinylové podlahy plovoucí, o nichž můžeme říct, že patří k tomu vůbec nejpoužívanějšímu modelu mezi lidmi. Vedle nich se ovšem prosazují také PVC podlahy a samozřejmě i pravé a nefalšované dřevo.

PVC podlahy

Zvolte si PVC podlahu zátěžovou a budete mít vyhráno zvláště v kanceláři nebo v zatěžované pracovně. Podobně jako zátěžové koberce, i bytové PVC má značnou schopnost odolávat náporu, hodí se dokonce i do extrémě namáhaných prostor, jako jsou chodby a dílny.