Skvělých knih není nikdy dost. A možná právě vy jste byli předurčeni k tomu, abyste další takovou napsali. Zjistěte to v našem článku.

Knih už bylo v historii lidstva napsáno nespočet. A pořád přibývají další. To ale neznamená, že nové příběhy nejsou vítány. Právě naopak. Chtěli byste i vy něco napsat? Pak jste se pro psaní možná přímo narodili! Tyto tři znaky odhalí pravdu.

Vidíte příběhy všude kolem vás

Nejčtenější knihy většinou nevznikly bez rozmyslu. Nejoblíbenější knihy nikdo nespíchnul na koleni během jednoho odpoledne. Je to dlouhodobý proces, u něhož je nutná patřičná příprava. A inspirace. Kde ji však hledat? Je to jednoduché. A pokud jste se narodili jako spisovatel, sami to určitě víte. Vidíte totiž příběhy úplně ve všem. Ať už se podíváte do ledničky, na ulici, nebo na auto, které kolem vás zrovna projelo.

Lehce se ztratíte ve snech

Nezáleží na tom, co zrovna děláte. Můžete sedět v autobuse, pít kávu, koukat na televizi. A pak to přijde. Z ničeho nic odletíte do říše snů. To vše bez toho, aniž byste usli. Také pořád přemýšlíte nad tím, jaká by mohla být vaše budoucnost, a umíte si představit i zdánlivě nepředstavitelné situace? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Nejspíš to znamená, že máte dobrou představivost a kreativní mysl. A ta je pro spisovatele naprosto nezbytná.

Rádi trávíte čas „sami se sebou“

Studie ukazují, že u lidí, kteří raději tráví čas sami, je větší pravděpodobnost, že si budou užívat kreativní aktivity. Samozřejmě, není to podmínka. Pro dokončení tak velkého projektu jako je kniha ovšem klid potřebujete. Nejen pro samotné psaní, ale také pro utřídění myšlenek a vytvoření základního konceptu. Samozřejmě můžete psát „z voleje“. I takoví autoři jsou. Jenže k tomu budete potřebovat mnohem lepší paměť a celou řadu dalších schopností, abyste se nakonec ve vlastním příběhu úplně neztratili.