Kam na dovolenou po padesátce? Neomezujte se!


Oslavili jste velké životní jubileum a přátelé si z vás dělají legraci, že patříte do „starého železa“? Nenechte se rozhodit. Padesátka je určitý mezník, ale vše je o přístupu a pro spoustu lidí teprve tehdy všechno krásné začíná. Starosti postupně ubývají, děti opouští hnízdo a vy máte mnohem více času na své záliby. Pokud jste si doposud upírali cestování a dovolenkování do vzdálenějších zemí, napravte to. Připravili jsme pro vás přehled populárních míst, ve kterých zažijete relax, zábavu i adrenalin. Každý nechť si vybere podle vlastního uvážení.

Cestovní pojištění je základ

Ať už nakonec zamíříte za odpočinkem, poznáním či sportem, nezapomeňte se pojistit. Zapomnětlivci ocení komfortní online pojištění do zahraničí, které si lze sjednat třeba jen pár hodin před odletem. V každém případě důkladně porovnejte tarify cestovního pojištění a vyberte si takový, který odpovídá charakteru cesty.

Chcete-li mít jistotu, že se k vám pojišťovna neobrátí zády, obraťte se na tu, která je na trhu dostatečně dlouho a má dobré renomé. Slušné hodnocení napříč internetovými diskuzemi má například cestovní pojištění od ERGO.

Za přírodou na Tenerife

Kdo by nechtěl zažít dovolenou na Kanárech? Ostrov Tenerife je známý svou jedinečnou kombinací krásné přírody a různorodých podmínek na jednotlivých stranách. Sever je deštivější a chladnější, jih je naopak teplý a nachází se zde nejvíce letovisek. Tenerife si zamiluje každý, kdo se rád kochá kvetoucí flórou a neodmítne procházku městečky s malebnou architekturou.

Za relaxací do Murcie

Říká vám něco Mar Menor? O známé pobřežní laguně v provincii Murcia se často hovoří jako o španělském „Mrvém moři“. Mělké vstupy do teplé vody, přívětivé klima a bahno s vysokým obsahem minerálů – to všechno jsou důvody, proč mají bahenní lázně pod širým nebem takové renomé. Pobyt prospěje každému, koho trápí kožní onemocnění, dýchací potíže či bolavé klouby.

Za sportem na Kypr

Hledáte místo, kde si můžete kromě relaxace u moře také zasportovat? Na seznamu top destinací najdete i Kypr – třetí největší ostrov ve Středozemním moři nabízí příhodné podmínky pro každého, kdo chce dovolenou strávit aktivně. Dosyta si zde užijete vodních sportů všeho druhu, cyklistiky i horské turistiky.