Pokud přemýšlíte, kam letos vyrazíte na dovolenou, zavítejte do Itálie. Je to nádherná země plná kontrastů, která má co nabídnout každému návštěvníkovi a to v každém ročním období. Vždy zde objevíte něco, co vás překvapí. Odlehlou přírodu střídají rušná turistická letoviska.

Také možností Ubytování Itálie je celá řada.

Co nabízí Itálie

Itálie nejsou jen slunné pláže nebo horská turistika, je to také celá řada historických památek, jejichž je Itálie pokladnicí. Je to především díky tomu, že právě v těchto místech se vyvíjela celá evropská civilizace. Prohlédnout si zde můžete nejen šlechtické domy či paláce, ale také obydlí venkovská. Historie na vás v této zemi dýchá téměř na každém kroku.

Ubytovat se můžete na celé řadě zajímavých míst. Vybrat si můžete z nabídky portálu svetubytovani, kde naleznete zajímavá italská místa, ale také oblasti chorvatské, mezi něž patří Penzion Dalmácie a celá řada hotelů po celém světě.

Na své si v Itálii přijdou i milovníci odpočinku na prosluněných mořských plážích. Itálie se pyšní nejdelším evropským mořským pobřežím, které omývají vody hned pěti různých moří. Můžete se slunit jak na písečných plážích, tak i v nádherných zátokách, které nabízejí soukromí a klid. Celá řada pláží se pyšní Modrou vlajkou, která je znamením kvality a čistoty.

Pochutnat si můžete na pokrmech prvotřídní kvality neboť jsou připravovány z celé řady místních surovin. Patří mezi ně rajčata, bazalka, sýry a samozřejmě kvalitní olivový olej. Italové jsou proslulí svojí pizzou, těstovinami připravovanými na tisíc způsobů, skvělými sýry, rybami, které nesmí chybět na žádném jídelníčku, a samozřejmě skvělým vínem.

Také pro milovníky umění Itálie nabízí své skvosty, které si můžete prohlédnout v celé řadě muzeí či zavítat na některou ze zajímavých výstav.