Tak prý už kosmetika nebude tím, čím doposud je. Nejeden ze slovutných a všeobecně známých zázračných kosmetických preparátů pozbude prý svých skvělých účinků, jichž je tímto dosahováno, stane se jedním docela obyčejným přípravkem z mnoha podobných, na jaké člověk naráží leckde za ceny nejednou i výrazně nižší. Kolik jen vynikajících kosmetických přípravků zmizí ze světa! A na vině tomuto faktu bude… Evropská komise.

Kvůli Evropské komisi byste prý v budoucnu neměli mít rozhodnutím této instituce a s posvěcením od Evropského parlamentu extrémně dlouho hydratovanou pokožku, neměli byste si vypěstovat kosmetickou cestou neskutečně dlouhé řasy atd.

Ovšem „Evropa“ tentokrát nechce zakazovat kvalitní preparáty, jež by toto umožňovaly. Chce jenom zakázat… lhaní. Protože v reklamách na kosmetiku by se prý podle nových evropských předpisů už neměli spotřebitelé klamat, nemělo by se jim slibovat sotva splnitelné nebo dokonce totálně vycucané z prstu. A zmizet by měla nejen lživá slova, ale i obrázky zkreslující realitu ve prospěch těch, jimž z kosmetiky plynut tučné zisky.

Už nějakou dobu se nesmí lhát o potravinách a jejich zázračných účincích, jež tyto nemají, u tabákových výrobků je metr ještě daleko přísnější. A v budoucnu by mělo být méně i lží kosmetických.

A tak možná už v květnu přestanou být některé kosmetické přípravky tak skvělé jako doposud. Ale nebojte se – budete po jejich používání vypadat stejně dobře, případně špatně, jako doposud.

A možná i levněji. Protože kdo by dával v budoucnu hříšné peníze, uslyší-li z reklamy, že po použití přípravku podporujícího třeba růst vlasů mu tyto budou růst jako doposud, jen budou umyté…?