Krásné vánoční osvětlení vytvoří tu správnou sváteční náladu


Přestože mnozí lidé nevěří v narození Ježíška ve chlévě v Betlémě, vánoční svátky si zamilovali. S velkou radostí nakupují krásné vánoční osvětlení, zdobí vánoční stromek, pečou cukroví, smaží kapra a zpívají koledy v rodinném kruhu.

Zaměříme-li se na vánoční osvětlení, je tu dilema jaké vybrat – klasiku nebo LED. Samozřejmě, LED vánoční osvětlení není příliš levné, ale měli byste vědět, že LED světla vám mohou vydržet svítit více než 10 let. V tomto případě je to zajisté dobrá volba. Než se pustíte do objednávky, klidně si nejprve vypočítejte náklady LED světel, srovnejte s obyčejnými vánočními světly, které obvykle mají životnost ne více než 6 let, a sami dospějete k závěru, že nákup LED diod se vyplatí.

Náš tip: Pokud budete vyrábět vánoční přání, inspirujte se na www.prani-pranicka.cz, určitě si zde vyberete a získáte inspiraci.

LED vánoční osvětlení a dekorace – levné svícení

LED vánoční osvětlení a dekorace jsou sice dražší, nicméně v dlouhodobém horizontu ušetříte spoustu korun, protože LED diody jsou mnohem úspornější. Klasické žárovky vyžadují téměř desetkrát více energie než LED světla. Takže za krátkou dobu zjistíte, že LED diody dokáží plně vykompenzovat své náklady a současně budou mnohem šetrnější k životnímu prostředí díky nižší spotřebě energie.

Venkovní vánoční osvětlení

Nelze veškeré vánoční světla na trhu použít i v exteriéru. Je rozdíl mezi hobby výrobkem a profesionálním světelným řetězem. Venkovní vánoční osvětlení musí splňovat několik atributů, a pokud vám záleží na bezpečnosti a ochraně majetku, měli byste používat jen certifikované profesionální vánoční světla. Obloukem se vyhněte tržnicím, kde vánoční osvětlení v mnoha případech nesplňují tyto parametry:

  • pevné gumové kabely;
  • masivní LED s epoxidovou ochranou;
  • spojovací voděodolné konektory;
  • samostatný odpojitelný napájecí adaptér;
  • český návod a upozornění, jak výrobek použít není taktéž k dispozici.

Všechny platné certifikátů EU lze najít na obalu vánočního osvětlení.

Vánoční výzdoba inspirace!