Které látky efektivně bojují proti vráskám?


S přibývajícím věkem se ztrácí elasticita pokožky. Kdyby to byla záležitost jen vnitřní a nešla na první pohled vidět, nikdo by to pravděpodobně neřešil. Bohužel když se elasticita a pružnost pokožky ztrácí, je to viditelné. Začínají se totiž světu ukazovat vrásky, a to konkrétně kolem úst, v okolí očí nebo na čele. Zejména ženy vrásky vnímají velmi negativně a ptají se, jak jim mohou zabránit, respektive jak vyhrát nad nimi boj. Pomoct mohou některé látky, které proti vráskám bojují opravdu efektivně.

Kolagen

Jednou z těchto látek je kolagen. Ten máme přirozeně v našem těle, ale tedy až do třicátého roku života. Po překlenutí třicátého roku se kolagen z našeho těla začíná postupně vytrácet a pružnost a elasticita pokožky se snižuje. Je proto vhodné kolagen právě v tomto období do těla doplňovat, a to buď s pomocí elixíru mládí Rays of Beauty, nebo s pomocí jiných podobných produktů. Pozor si však dejte na krémy, které se ne vždy dostávají až pod kůži. Často zůstávají jenom na povrchu a kolagen se po nějaké době smyje.

Kyselina hyaluronová

Další látkou, která efektivně bojuje proti vráskám, je kyselina hyaluronová. Je však pravdou, že kyselina hyaluronová vrásky nezastavuje, spíše na sebe váže molekuly vody a pokožka tak zůstává stále hydratovaná, tudíž svěží a zdravě vypadající. To oceňují především ženy staršího věku, které chtějí opět vypadat jako ve dvaceti, kdy pokožka svěžestí přímo oplývala. Díky kyselině hyaluronové bude pokožka svěžestí oplývat i v pozdějších letech.

Retinol

Doslova za zabijáka vrásek se označuje látka jménem retinol. Působí především proti jemným linkám a vráskám, jeho umem je také posilovat produkci kolagenu, který, jak již bylo zmíněno, se po třicátém roce života z těla dostává ven. Odborníci o něm často říkají, že je to taková forma vitaminu A.