Kvalitní pneumatiky jsou zárukou bezpečné jízdy


Jedním z hlavních předpokladů bezpečné jízdy jsou pneumatiky. Hodně ovšem záleží na jejich vlastnostech. Předně musí být v souladu s technickým průkazem vozidla, musí mít odpovídající složení směsi, patřičný dezén a v neposlední řadě záleží na péči o pneumatiky a jejich huštění.

Jak budeme spokojeni s vlastnostmi pneumatik a jak taky bezpečně budeme jezdit musíme dbát i při samotném výběru a nákupu pneumatik.

Kde nakupovat

Nakoupit pod jednou střechou v supermarketu vše od potravin až třeba po pneumatiky může být pro někoho sice rychlé a pohodlné, ovšem vystavuje se riziku, že koupí nekvalitní asijské výrobky či nesprávné pneumatiky. Vždy je jistější obrátit se na odborníky, kteří vám pomohou vybrat ideální pneumatiky pro vaše vozidlo, ale i z hlediska četnosti ježdění i způsobu jízdy. Odborností, zkušenostmi a velice širokým sortimentem pneumatik všech druhů a značek disponuje PNEU OK shop s.r.o. Je zde profesionální zázemí a ochotní prodavači, kteří mají mnohaleté zkušenosti v oblasti prodeje a služeb.

Široká paleta pneumatik zahrnuje jak levné, ale kvalitní pneumatiky, tak pneumatiky určené pro náročné motoristy. Nechybí zde ani plechové disky a alu kola.

Přednosti alu kol

Je mylné se domnívat, že alu kola jsou pouze atraktivním a estetickým doplňkem automobilu. To je sice pravda, ovšem alu kola mají i praktické výhody. V porovnání s klasickými plechovými disky mají mnohem nižší hmotnost, což je důležité pro spotřebu pohonných hmot. Díky nižší váze kladou alu kola menší valivý odpor a na delších trasách zaznamenáte nižší spotřebu. Samozřejmou, ale velkou výhodou alu kol je fakt, že nekorodují a mají delší životnost.

Výměna pneumatik

V PNEU OK shopu vám poradí i s výměnou pneumatik, která je ze zákona povinná. Zákon vychází z rozdílnosti jízdních podmínek v létě a v zimě. Výrobci pneumatik proto dodávají na trh letní a zimní gumy. Jejich rozdíl spočívá jednak ve složení směsi, a jednak v dezénu. Materiál u zimních pneumatik je měkčí, aby zaručil lepší přilnavost pneumatiky k mokrému, zasněženému nebo zledovatělému povrchu vozovky. Stejnou záruku poskytuje také vzorek, který musí v zimě lépe odvádět vodu či sníh a na kluzkém povrchu lépe zabírat.