Každý majitel trávníku ví, že je potřeba se o něj pečlivě starat. Je potřeba jej nejen hnojit, ale také sekat. Pokud máte zatravněnou velkou plochu, je ideálním pomocníkem zahradní sekačka decker, kterou naleznete na e-shopu blackanddecker-naradi.cz.

Jak si vybrat vhodnou sekačku na trávu?

Vzhledem k tomu, že sekačku na trávu si nekupujeme pouze na jednu sezonu a její nákup není úplně levná záležitost, je potřeba jejímu výběru věnovat nemalou pozornost. V nabídce jsou sekačky elektrické, benzínové nebo akumulátorové. Každý druh nabízí různé výhody.

Pokud potřebujete sekačku pro sekání velkých ploch, sáhněte do nabídky těch benzínových. Jejich předností je vysoký výkon a široký záběr nožů. Pro její provoz není potřeba připojení do elektrické sítě. Jsou vhodné pro sekání spíše rovnějších ploch. Finančně jsou dražší.

Sekačky elektrické jsou vhodné pro plochy středně velké, mají nižší hmotnost a cenově je to varianta levnější. Lze je použít i pro prudší svahy. Nevýhodou je nižší výkon a potřeba připojení do sítě. Také je potřeba hlídat kabel, aby nedošlo k jeho přeseknutí.

Sekačky black-decker na akumulátorový pohon jsou dobrou volbou pro menší zahradní plochy. Nabízejí kombinaci výhod sekaček benzínových a elektrických. Jsou lehké, tiché, výkonné a pro jejich provoz není potřeba připojení do sítě. Nevýhodou je rychlejší vybití akumulátorů a omezený počet jejich nabíjecích cyklů.

A co posekaná tráva?

Většina sekaček disponuje sběrným košem, některé nabízejí mulčování a další modely mají výhoz, zadní nebo boční. Ideální je, pokud má sekačka všechny tyto funkce naráz. Pokud si pořizujete sekačku se sběrným košem, dejte pozor na jeho objem, aby nebyl neustále plný. Nevýhodou je i koš s velkým objemem, neboť posekaná tráva má  nějakou hmotnost. Bude tudíž obtížnější kos zvedat a  vysypávat.