Letní dovolená v Chorvatsku


Chorvatsko je země, která nabízí nejen průzračné moře, ale celou řadu přírodních krás i historických a archeologických památek a celou řadu zajímavých a nádherných ostrovů. Tento přímořský stát patří mezi velmi oblíbené a hojně navštěvované dovolenkové destinace. Celá řada návštěvníků se do těchto míst pravidelně vrací.

Proč zamířit do Chorvatska?

Dovolená Chorvatsko nabízí nejkratší cestu k moři. Chorvatský jazyk je podobný tomu našemu, navíc spousta Chorvatů rozumí i mluví česky, takže i domluva je zde snadná. Tento přímořský stát nabízí příjemné a přijatelné klimatické podmínky. Naleznete zde skvělé možnosti pro odpočinek a to nejen pasivní, ale i aktivní a to díky velkému množství sportovních aktivit a to jak vodních, tak i suchozemských. Odpočívat můžete na celé řadě krásných pláží. Většina z nich jsou oblázkové a zajišťují tak i čisté moře. Pokud hledáte soukromí, můžete se ukrýt do nějakého romantického zákoutí, kterých se na pobřeží také nachází celá řada.

Pokud patříte mezi milovníky potápění, pak je Chorvatsko pro vás tím pravým rájem. Pod mořskou hladinou se skrývá velké množství pestrobarevných rybek a celá řada dalších mořských živočichů. Objevíte však zde i nádherně zbarvené mořské korály, vraky lodí i podmořské jeskyně, které lákají k průzkumům. Mezi oblíbené potápěčské destinace patří především Národní park Kornati.

Chorvatské destinace nabízejí levné ubytování Chorvatsko. Mezi nejoblíbenější možnosti ubytování patří apartmány Chorvatsko. Pokud hledáte laciné ubytování, můžete využít nabídku chorvatských kempů. Velmi rozsáhlou síť naleznete na ostrově Istrie. Hledáte-li ubytování luxusnější, zavítejte do místních hotelů, které jsou sázkou na jistotu. Nabízejí nejen ubytování, ale i dobré jídlo a pokud máte s sebou malé děti, tak řada hotelů pro ně poskytuje i animační programy.