Dešťová voda je zadarmo, tak proč ji nezachytiti do jímky na dešťovou vodu a v době sucha ji používat na zalévání zahrady nebo k mytí auta. Další možností je vybudování důmyslného systému, který umožní používat dešťovku i v domácnosti na splachování toalety, k mytí podlah či k dalším účelům.

Kolik se dá ušetřit?

Předpokladem úspor a účelného využívání dešťové vody je betonová jímka. Jedná se vlastně o betonovou nádrž, díky níž můžete ušetřit až 50% pitné vody, kterou byste jinak čerpali z vodovodního řadu. Na splachování nebo mytí podlahy nepotřebujete pitnou vodu. Vstupní investice do kvalitní jímky na dešťovku se vám vrátí v horizontu několika málo let. S ohledem na rostoucí ceny pitné vody, ale i na její nedostatek, který se v budoucnu bude zřejmě ještě prohlubovat, můžete díky jímce na dešťovku uspořit nemalé peníze a ještě budete mít dobrý pocit z ekologického chování. Navíc můžete čerpat peníze z několika dotačních programů.

Jaké jsou vlastnosti jímek

Betonová jímka na dešťovku slouží jako rezervoár pro dobu sucha. Střádá se do ní dešťová voda ze střechy domu či jiného objektu a z jímky se pak dostává čerpadlem. Jedná se o hermeticky uzavřenou a bytelnou nádrž, která vydrží v zemi několik desítek let bez jakékoliv údržby. Tyto vlastnosti dodává jímce certifikovaný vibrovaný beton s ocelovou výztuží. Jímka je nepropustná, což dokládá několik atestů. Díky nízké hmotnosti je i instalace jednoduchá. Připravíte jámu, do které vám firma Dobré žumpy jímku usadí pomocí jeřábového ramene.

Nabídka jímek

Firma Dobré žumpy nabízí levné jímky různých objemů. Objem jímky volte podle toho, kolik vody potřebujete zachycovat a samozřejmě podle prostoru u daného objektu. Z nabídky firmy Dobré žumpy si můžete vybrat objemy v rozmezí od 4 do 12 m3. Výhodou při objednání jímky u firmy Dobré žumpy je, že vám ji doveze včetně příslušenství na požadované místo kdekoliv v ČR. Cena za dopravu se odvíjí od celkové vzdálenosti.