Luxusní dřevěné obklady rozzáří každou domácnost


Dřevostavby jsou v dnešní době stále žádanější. Lidé touží po přírodních materiálech a dřevo je tím nejpřirozenějším i nejuniversálnějším. Je snadno opracovatelné, dostupné a dřevo v domě či v bytě vykouzlí příjemnou a útulnou atmosféru.

Ovšem nemusíte mít ani celodřevěný dům a přesto si můžete své bydlení zařídit tak, že bude působit jako dřevostavba.

Stačí si nechat obložit stěny dřevem a rázem dostane váš byt úplně jiný šmrnc. Luxusní dřevěné obklady vyrábí firma Martina Drdlíka v Hamrech u Hlinska z kvalitního masivu a mají celou řadu výhod. Kromě estetického efektu ocení každý majitel domu výborné termoizolační a protihlukové vlastnosti. Díky své zdravotní nezávadnosti, vhodnosti i pro alergiky a příjemné lesní vůni působí dřevo přirozeně, měkce a stylově jako žádný jiný materiál.

Typy dřevěných obkladů

Dřevěné obklady se navzájem liší jednak druhem použitého dřeva, a jednak technikou opracování. Každý typ dřevěného obkladu se hodí do jiného prostředí, jeden vynikne v domácím interiéru, jiný v reprezentativní pracovně nebo třeba ve stylové restauraci:

  • obklady z borovice vejmutovky jsou žádány pro světle hnědé zabarvení dřeva a pravidelnou jemnou texturu. Tyto obklady jsou vhodné do všech interiérů
  • obklady ze smrku působí přirozeným dojmem a pocit srubového prostředí umocňuje rozdílný průměr jednotlivých špalíků. Tyto obklady se totiž vyrábějí tak, že se z větví a tenčích kmínků nařežou špalíky, které se suší a následně brousí a leští
  • štípaný obklad tvoří destičky z masivního dřeva z kolekce WoodWall. Destičky se opracovávají ručně, takže každá má jiný rozměr i tloušťku. Horizontální i vertikální možnost lepení obkladů v konečném efektru působí velice originálně a přirozeně.

Jak dřevěné obklady objednat

Jakékoliv dřevěné obklady je možné u firmy Drdlík objednávat po jednotlivých kusech a všechny bez rozdílu se mohou lepit přímo na stěnu. Práci zvládne každý trošku šikovný kutil, ovšem spolu s obklady si můžete objednat také zkušeného obkladače.