Majetkové pojištění patří globálně mezi jedny z nejoblíbenějších a nejužitečnějších finančních produktů. Velice často jsou ve spojení s pojištěním odpovědnosti, ovšem můžete si jej sjednat i samostatně. Střecha nad hlavou je totiž pro obyčejného člověka velice důležitá, a proto byste si ji měli chránit i vy. V případě katastrofy vám pojišťovna může snadno „vytrhnout trn z paty“.

Proč si majetkové pojištění sjednat?

Mít pojištěnou domácnost je jedním ze základních pravidel spokojeného a klidného života. Každý z vás už se určitě setkal se všemi možnými katastrofami. Ať už se jednalo o poškození plotu nezodpovědným řidičem nebo povodněmi či požáry. S majetkovým pojištěním se o svůj majetek nemusíte dále obávat. Myslí totiž na všechna možná rizika a druhy katastrof, ale zároveň vás nebude stát měsíčně celou výplatu.

Jaké služby jsou v ceně?

Další velkou výhodou pojištění domácnosti je jeho snadné sjednání a řada bonusů plynoucích z jeho charakteru. Do spektra rizik bychom tak mohli mimo obvyklých neštěstí zařadit také rozbití skla z kteréhokoliv důvodu, zkrat na elektromotoru nebo škody způsobené zvěří na vašem domě či bytu. Navíc máte k dispozici i nonstop asistenční linku, kde vám ochotní operátoři rádi poradí s řešením nastalé krizové situace.

Mohu si pojištění sjednat z domova?

Nikoho však nebaví trávit hodiny v pojišťovna a čekat, než na něj přijde řada. Proto moderní pojišťovací společnosti umožňují sjednání jejich produktů přes internet. Pojistit domácnost online si můžete z pohodlí vašeho domova.

Stačí pouze zadat obytnou plochu a typ nemovitosti, konkrétně zda se jedná o byt nebo dům. V případě jakýchkoliv dotazů můžete využít informační linku, ale sjednání majetkového pojištění je opravdu jednoduché.

Jestliže stále nemáte pojištění domácnosti sjednané, neprodleně tak učiňte. Nesázejte na štěstěnu, že se právě vašemu domu nebo bytu budou katastrofy vyhýbat.