Městský park – klidová zóna pro odpočinek a relaxaci


Především ve městech často bývá problém se zelení a klidovými zónami určenými jak pro odpočinek pasivní, tak i aktivní. Velkou výhodou jsou pro obyvatele venkovní sportovní areály či městské parky. Široký výběr celé řady nezbytností pro venkovní hřiště i parky nabízí společnost KOVO-ART.

Lavičky jsou základ

Díky zeleni vyhledávají městský park všichni ti, kdo si chtějí odpočinout a posedět v přírodě a nemají možnost vyrazit mimo město. Aby zde mohli odpočívat, patří k nezbytné výbavě lavičky.

Lavičky pro venkovní účely lze volit z různých druhů materiálů. Může to být dřevo, kov, beton, plast či kombinace několika různých materiálů.

  • Lavičky z betonu

Betonové lavičky nabízejí dokonalou stabilitu a pevnost, nepotřebují téměř žádnou údržbu, dokonale odolávají vlivům počasí a mají dlouhou životnost a to díky kvalitním technologiím i materiálům, které se během výroby využívají. Jsou navrženy a vyrobeny tak, aby byly bezpečné, bez ostrých hran. Výhodou je i možnost ukotvení do země, což ještě jejich stabilitu podpoří.

  • Kovové lavičky

Kovové lavičky představují další možnost pro posezení. Vybrat si lze z celé řady designově zajímavých modelů. Jsou bytelné, pohodlné a díky možnosti ukotvení do země i stabilní. Pro výrobu jednotlivých modelů se používají kvalitní kovy, barvy a laky, jež odolávají nejen nepřízni počasí, ale také nenechavcům. Lze je kombinovat s plastovými či dřevěnými prvky.

  • Ocelové lavičky

Ocelové lavičky jsou další variantou, kterou může být vybaveno venkovní posezení. V nabídce naleznete lavičky několika různých rozměrů, nejčastěji s povrchovou úpravou zinkem či komaxitem. Lavičky lze ukotvit pomocí šroubů nebo je nechat volně stát.

  • Litinové lavičky

Tento typ laviček se vyrábí v kombinaci kvalitní litiny a dřeva. Využít lze nabídku modelů klasických, ale i moderních, které mohou vytvářet dominantu prostoru a přímo lákají k odpočinku.