Míříte do Beskyd? Víme, co byste měli vidět


Moravskoslezské Beskydy jsou každým rokem stále navštěvovanějším geomorfologickým celkem. Během jakéhokoli ročního období se sem sjíždí stovky, ne-li tisíce lidí nejen z České republiky, ale i z dalekého zahraničí, aby viděli krásy, které Beskydy nabízí. Pokud sem taky míříte, možná ještě nemáte hotový váš itinerář. Abyste ho rychle zaplnili, aniž byste museli brouzdat zdlouhavě na internetu, poradíme vám, co byste měli vidět.

Beskydy pro každého milovníka turistiky

Beskydy jsou zmiňovaným geomorfologickým celkem, který se rozkládá v téměř nejvýchodnější části České republiky u hranic se Slovenskem. Takřka celé území Beskyd tvoří Chráněná krajinná oblast Beskydy, která trochu zasahuje i do Hostýnsko-vsetínské hornatiny a také do Javorníků.

Dost však bylo nezáživných informací. Důležité je poznamenat, že Beskydy jsou oblíbené hlavně mezi milovníky turistiky, kteří si do svého deníku chtějí zapsat další horu, kterou zdolali. Největším lákadlem je Lysá hora, která je označována za nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Není to však jediný vrchol, který můžete zdolat. Co třeba Smrk? I ten je velmi atraktivním vrcholem.

Beskydy pro každého, kdo si chce odpočinout

Pokud si chcete odpočinout, není nad procházku ve zdejší přírodě, která vás dovede třeba až k Satinským vodopádům, jež se označují za klenot Beskyd. Jen málokdo je najde, ale pokud je najdete, dodají vám energii a najdete zde klid.

Ostatně odpočinek vám bude dopřán i v luxusním penzionu v Beskydech, který můžete znát pod názvem Penzion Jurášek. Penzion Jurášek je skvělé ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem, které nabízí také wellness v Beskydech.

Beskydy pro každého cestovatele

Pokud do Beskyd jedete proto, že nabízí mnoho aktivit, pak se nejspíše řadíte mezi tradiční cestovatele. Těm doporučujeme navštívit vyhlídkovou věž Trúba, Muzeum klobouků v Novém Jičíně nebo zříceninu hradu Hukvaldy, která se řadí k největším zříceninám na Moravě.