Konečně vypršel jeho osobní trest a on mohl opustit lavičku a vyrazit znovu na ledovou plochu. Vskočil na tuto, ač se rozhodně nepolepšil. O čemž svědčily už první sekundy jeho pobytu na ledě. Což o to, jeho práce holí byla zpočátku přímo ukázková, jenže ani to není všechno.

Rozjel se směrem k brance, tuto však minul a pak si začal počínat tak, jak se to od něho rozhodně neočekávalo. Po jeho nepodařené kličce skončil naražen na hrazení a jeho hlasité projevy, jež toto provázely, hraničily až s nesportovním chováním, za něž by zasloužil trest přesně podle pravidel.

Avšak na lavičce neskončil ani po tomto, ani poté, co se vzápětí dopustil naražení zezadu, po němž zůstal jeden z borců ležet na ledě. Dokonce se na sraženém dopustil ještě bodnutí koncem hole.

Pokračovalo se a než se diváci nadáli, vlétl do skrumáže a jeho následný počin zaváněl podražením. K čemuž ještě přibyla hrubost.
A netrvalo dlouho a na ledě se objevila krev. A poté už vážně musel předčasně do šatny. A kvůli tomuto oslabení si dopřál ve sprše zakázané uvolnění.

Inu, byl to od tohoto důchodce, sotva se belhajícího o holi, hloupý nápad, jít na ten namrzlý neposypaný chodník. Tento jeho nápad, to tedy byl gól!