Letní měsíce již pomalu klepou na dveře a přichází období, kdy shodíme nadbytečné svršky a oddáme se slunečním paprskům. Víte, čím opalování podpořit, aby mělo pozitivní dopad na váš organizmus?

Správná péče o pokožku začíná ve sprše

Naše pokožka si zaslouží šetrnou péči nejen v létě, ale po celý rok. Dopřát byste jí přitom měli potřebnou péči již ve sprše. Pokud jste zvyklí používat sprchové gely, zkuste je několikrát do týdne nahradit sprchovými oleji. Zdravá pokožka má totiž přirozený tukový film, který ji chrání jak před sluncem, tak i před vysycháním.

TIP: Potýkáte se se zdravotními problémy souvisejícími s vaší pokožkou? Zjistěte více o tradiční čínské medicíně.

Hydratace hraje velkou roli

Jestliže ve sprše použijete gel nebo tělové mýdlo, myslete na bezprostřední natření pokožky po koupeli. Sáhnout můžete po panenském olivovém oleji, do nějž můžete navíc přidat pár kapek přírodní levandulové esence.

Vyhýbejte se opalovacím krémům

Většina běžně dostupných opalovacích krémů obsahuje nejrůznější konzervanty a chemické látky, které naši pokožku velmi zatěžují. A bohužel ji tím paradoxně dělají náchylnější k poškození slunečními paprsky.

Abyste se na slunci nespálili, namažte předtím pokožku extra panenským olivovým olejem, v němž rozpustíte čistou levandulovou esenci.

Vaše tělo vysílá signály

A prostřednictvím těch snadno poznáte, kdy mu pobyt na slunci dělá dobře a kdy je lepší přesunout se do stínu. Nesnažte se ho zmanipulovat a poslouchejte signály svého těla pozorně.

Osvěžujte se pravidelně ve vodě

Během pobytu na slunci choďte často do vody. Díky její chladnější teplotě se zde pokožka zatáhne a bude mnohem odolnější.

Nezapomeňte na hydrataci po opalování

Po opalování pokožku opět natřete olivovým olejem s levandulí, abyste ji dostatečně uklidnili a vyživili.

Pro více informací z oblasti zdravého životního stylu navštivte web www.netradicni-medicina.cz.