Že existují stěnové obklady, to asi všichni víme, téměř každý den se s nimi setkáváme někde venku. Hodně lidí je používá k obložení soklu u domu, nebo i jako dekoraci vstupních dveří apod. Ne každého už ale napadne, že by mohl něco podobného využít i v interiéru. Navzdory tomu, že obklady v koupelně má dnes už každý, v dalších částech interiéru se objevují spíš sporadicky.

Obklady nejen do koupelny

Přitom mají své nesporné výhody ve vstupních prostorách domů, kde se často zouvají děti od bláta, které rády sahají i po stěnách. Pokud sáhnou na obklad, nekoná se žádná tragédie, stopy se jednoduše umyjí, z bílé zdi je však zdaleka tak snadno dolů nedostanete. Obklady mohou být velmi nenápadné, můžete použít imitaci kamene, mramoru, cihlové zdi nebo dřeva. Nechcete-li chodbu zbytečně opticky ztmavovat, stačí použít bílé obklady. Nebojte se ani barev, abyste rozbili stereotyp a nudnost, použijte barevné obklady nebo je zkombinujte s barevnou mozaikou. Líbí se vám obklady imitace kamene? Ty jsou na použití velmi univerzální, nechte si jimi obložit vchodové dveře, sokl domu nebo terasu. Velmi dobře se budou hodit také do obývacího pokoje jako dekorace.

Jak si správně vybrat

Při výběru obkladů dbejte na správnou tloušťku, aby byly skutečně mrazuvzdorné a dostatečně odolné. Jejich dekor by také měl korespondovat s podlahou, ať už se jedná o dlažbu, nebo jinou podlahovou krytinu. Při výběru vezměte vzhled podlahy rovněž do úvahy, aby se dekory netloukly.

Když nevíte, zvolte bílou

Zlatým pravidlem je, že pokud si nejste jisti, volbou bílých obkladů nic nezkazíte. Jsou univerzální, lze je doplnit jakoukoli barvou doplňků či dalšího vybavení. Vydejte se na lov těch nejvhodnějších obkladů i vy, navštivte internetový obchod RDkachle.cz a vyberte si kvalitní designové obklady do vašeho interiéru.