Offshore dnes uslyšíte na každém kroku. Co však toto slovo znamená a k čemu je to všechno vlastně dobré? Pojďte s námi do světa chytřejšího podnikání!
O co se jedná?
Název offshore vychází z anglického označení společností, které byly dříve zakládány kdesi mimo ostrovní království a USA na menších ostrovech, které nabízeli společnostem mnohem výhodnější podmínky pro jejich podnikání za vidinou přilákání jejich kapitálu.
Offshore dnes
Offshorovým podnikáním tak rozumíme označení pro osoby právnické či fyzické, které provozují svou činnost v jedné zemi, ovšem původem jsou tyto osoby z jiné země. Úřady první, většinou ostrovní země pak neuvalují na tyto osoby z nejrůznějších důvodů daňovou povinnost. Jedná se tak o podnikání osvobozené od daně, či jinak zvýhodněné podnikání, které je vždy spojeno s velice nízkou či nulovou daňovou povinností, výraznou ochranou bankovního tajemství a mírnou či žádnou finanční regulací. A v podstatě tak představuje pro společnost daňový ráj.
Proč je tak atraktivní?
Offshorová společnost je během zakládání doprovázena jen minimálním množstvím formalit, které jsou potřebné pro založení společnosti. Díky tomu je veškerý proces zakládání doprovázen vysokou mírou anonymity. Založení offshorové společnosti je tak velice atraktivní formou podnikatelské činnosti, která je doprovázena minimální informační povinností zakladatele, politickou a také ekonomickou stabilitou.
Proč offshore?
Daňové výhody jsou nejvyhledávanějším důvodem pro založení offshorové společnosti. Ovšem některé země poskytují daleko lehčí podmínky pro získávání nejrůznějších licencí a svůj podíl zde má i výrazná ochrana investic.
Společnosti vedené offshorovým způsobem se mohou vyhnout exekucím majetku, skrýt majetek a díky reprezentativní adrese získávat prestižní image západní společnosti. Právě odlišné právní prostředí či minimální regulace patří mezi obrovské výhody tohoto způsobu podnikání. Pokud máte vše dobře rozmyšleno, rozhodně tento způsob doporučujeme.