Co je osteoporóza? Dá se léčit?


Nejvíce ohroženy touto chronickou nemocí jsou ženy v období menopauzy. Nemoc se však nevyhýbá ani mladším ročníkům nebo mužům. Rychlým úbytkem vápníku dochází k velkému řídnutí kostí, které způsobuje postiženým nemalé potíže. Rizikových faktorů je mnohem více. Na mojekosti.cz si udělejte test, který vám zabere jen 2 minuty a rychle zjistíte, zda patříte do rizikové skupiny. Prevence je důležitá u všech onemocnění a pokud patříte do rizikové skupiny, věnujte ji zvýšenou pozornost.

Víte, jak osteoporóze předejít?

Neustálým doplňováním vápníku vašemu tělu můžete nemoci úplně předejít nebo zmírnit její příznaky. Vápník naleznete v mnoha potravinách. Kromě mléčných výrobků zařaďte do jídelníčku tofu, cizrnu, brokolici, zelí, okurku a celer. Vápník je důležitý také pro funkci srdce, svalů nebo kloubů. Velké množství vápníku obsahují mandle, sušené fíky a meruňky. Léčba osteoporózy je velice zdlouhavá a správným cvičením nebo pohybem můžete riziko onemocnění mnohonásobně snížit.

Slunce je velkým pomocníkem při vstřebávání důležitého vápníku do těla. Slunečním zářením vzniká v těle vitamín D, který vstřebávání urychlí. Potravin, které obsahují vitamín D není mnoho a obsažené množství je velmi malé. V zimě vitamín D vyřešte doplňkem z lékárny. Příznaky osteoporózy jsou nepříjemné a bolestivé a důslednou prevencí jim můžete snadno předejít.

Příznaky osteoporózy

Každý pohyb se pro vás stal namáhavý a bolestivý? Zejména v oblasti zad? Možná již nemocí trpíte a je nejvyšší čas navštívit lékaře. Na mojekosti.cz se dočtete, jak celé vyšetření probíhá. Můžete tak předejít zmenšení celkové výšky, které vede k hrbení celého těla a k následnému růstu nevzhledného hrbu na vašich zádech. Nejnebezpečnějším příznakem osteoporózy je o mnoho zvýšená lámavost kostí, která ve vysokém věku způsobí nemalé komplikace.

Nepodceňujte prevenci a při potížích, které si můžete ověřit na mojekosti.cz, navštivte svého lékaře.