Ostrov Brač: Místa, která si nesmíte nechat ujít na své dovolené v Chorvatsku


Dokážete si představit, že existuje ostrov, kde je kámen považován za poklad? Ostrov s jeskyní, která ukrývá draka, a na jehož těžko přístupném terénu se nachází impozantní klášter vybudovaný mezi skalami? Všechny tyto skryté drahokamy jsou na chorvatském ostrově Brač – největší dalmatský ostrov. Brač, vzdálený pouhou hodinu jízdy trajektem od Splitu, je ostrovem bohaté gastronomie, průzračného moře, impozantní historie a co je nejdůležitější: žádný městský ruch, proto stojí za to znát předem místa, která chcete navštívit. Cesta do Chorvatska aktuálně je určená především milovníkům horkých letních dnů.

Město Pučišća

Když si na webu ubytovanivchorvatsku.cz zajistíte ubytování, máte jistotu, že máte kde složit hlavu, a můžete si začít užívat krás ostrova Brač.

Díky své výhodné poloze na námořní obchodní cestě bude ostrov Brač poprvé zařazen do geografické mapy již ve 2. století. O dvě století později se tento ostrov stane velmi důležitým pro velkého císaře římské říše Diokleciána. Vezme z něj kamenné bloky a nechá postavit svůj palác ve Splitu, který je nyní světově proslulým dědictvím UNESCO. Od těchto dávných dob až dodnes žilo kamenictví na ostrově generacemi a generacemi kameníků. Jejich chloubou je vysoce kvalitní bílý vápencový kámen z chorvatského Brače, který připomíná mramor a který se sklízí v několika lomech na ostrově.

Spící drak v Dračí jeskyni

V průběhu staletí pro obyvatele Brače nebyl kámen jen stavebním materiálem, ale mnohem víc než to. Ve své přirozené podobě poskytovalo přístřeší a ochranu potřebným, poskytovalo jim klid a žádoucí anonymitu. Dnes do těchto tajemných míst přicházejí návštěvníci z celého světa, aby je znovu objevili a obdivovali. Jedním z takových úžasných míst je Dračí jeskyně, která se nachází na jižních svazích Vidova Gora, 30 minut chůze od vesnice Murvica.

V Chorvatsku vyjde dovolená levně, navzdory tomu můžete poznat mnoho tajemných míst, jako na ostrově Brač.