Kdo by nechtěl alespoň zdánlivě zpomalit tok času? Atraktivní mladistvý vzhled je snem mnoha žen i mužů. Pokud mezi ně patříte, dobrou zprávou pro vás je, že existují možnosti, jak jej docílit. Jednou z nich je plazmalifting.

Co je plazmalifting?

Metoda zvaná plazmalifting sloužící k omlazení pleti je založená na aplikaci obohacené krevní plazmy do pokožky. Díky tomu jsou podpořeny hojivé procesy v pokožce a dochází ke stimulaci tvorby kolagenu, což vede k vyhlazení pokožky a zpomalení jejího dalšího stárnutí.

Pod pojmem obohacená krevní plazma se v tomto případě myslí plazma odebraná přímo z krve pacienta či pacientky a obohacená o speciální patentovanou gelovou substanci. Plazmalifting je založený právě na faktu, že tato směs posiluje přirozené množení kmenových buněk v pokožce, což následně vede ke zmíněným pozitivním efektům na její vzhled a celkový stav.

Jak zákrok probíhá?

Prvním krokem je při plazmaliftingu tedy odběr krve, konkrétně 8-10 ml této životodárné tekutiny. Poté následuje smísení odebrané krve se zmíněnou gelovou složkou a separace plazmy pomocí vysokofrekvenčního odstřeďování. Celá tato část přípravy plazmy zabere asi 15 minut. Vlastní aplikace potom probíhá za pomoci mikrojehliček při znecitlivění dané části pokožky anestetickým gelem.

Jak je to s riziky plazmaliftingu?

Nabízí se otázka, do jaké míry hrozí při plazmaliftingu zdravotní rizika. Dobrou zprávou je, že toto riziko je minimální. Pod kůži je člověku vpravována jeho vlastní krevní plazma, jsou tedy eliminovány potenciální komplikace související s alergickou reakcí organismu nebo dokonce infekcí. Stejně tak je i mikrojehlička při vpichu velmi šetrná.

Pro některé osoby může být nepříjemný krevní odběr, ten je ale třeba absolvovat i při mnoha dalších příležitostech a je jen malou cenou za efekt, který plazmalifting přinese. Je třeba také počítat s tím, že zákrok se většinou jednou či dvakrát opakuje s měsíčními rozestupy.